SP 11 - aktualności
Spotkanie z ... Kawą

Dnia 06. 03. 2015 r. nasza klasa II A LO wzięła udział w spotkaniu z Panem Sebastianem Kawą-dziesięciokrotnym zdobywcą tytułu Szybowcowego Mistrza Świata, trzykrotnym Mistrzem Świata w Szybowcowym Grand Prix, złotym medalistą Światowych Igrzysk Olimpijskich w Turynie, wielokrotnym Medalistą Świata i Europy, pierwszym pilotem Międzynarodowej Organizacji Lotniczej i pierwszym w historii pilotem szybowca, który przeleciał nad Himalajami. Opowiadał o swojej pasji, prezentował zdjęcia i filmy. Jednocześnie zachęcał młodych ludzi, aby zainteresowali się szybowcami. Sebastian Kawa przybył do Suwałk na zaproszenie Suwalskiej Szkoły Lotniczej, aby propagować lotnictwo szybowcowe. Szybownictwo to sport, który dostarcza pięknych i niezapomnianych wrażeń. Poruszanie się w trzech wymiarach, skrzydło w skrzydło z szybującymi ptakami, blisko chmur to coś, co zapada głęboko w pamięć i bardzo często - już na zawsze - nie pozwala o sobie zapomnieć. To także wyzwania, których pokonanie przynosi ogromną satysfakcję i uczucie spełnienia. Jak podkreślają zawodowcy ,szybownictwo bardzo często wymaga współpracy i rywalizacji nie tylko z matką naturą, ale też z samym sobą. Poczuć się jak ptak, to marzenie wielu ludzi .Szansę na oderwanie się od ziemi daje szybownictwo, które jest niezapomnianą przygodą.

zafascynowane uczennice klasy II A LO 

 

 
Nasza SYLWIA radną MSWP
 
 
Sylwia Murawka z klasy III B Gimnazjum zdobyła mandat radnej Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podlaskiego. Wybory odbyły się jesienią 2014 r. a 17 marca 2015 r. odbyło się pierwsze posiedzenie Sejmiku. Szczegóły pod linkiem  Sylwio przyjmij od nas gratulacje i działaj! 
Anna Gawlińska
 
II miejsce w Gym Jim

 

Uczennice naszego Gimnazjum: Sylwia Murawka III B, Miriam Salamon III C, Weronika Buczyńska III D i Magdalena Żukowska III D zdobyły II miejsce w Turnieju Anglojęzycznym dla Gimnazjalistów organizowanym przez III LO w Suwałkach. Gratulujemy sukcesu!

A.G.

 

 

 
Vinci w naszej szkole!!!

 

PODZIĘKOWANIE
W dniach 5 i 6 marca 2015 roku w Gimnazjum nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. gen. bryg. pil. Witolda Urbanowicza w Suwałkach, odbyły się warsztaty "Wprowadzenie do efektywnej nauki". Warsztaty przeprowadził pan Grzegorz Pruszko - dyrektor Szkoły Twórczej Nauki "Vinci" z Warszawy.
W imieniu swoim, grona pedagogicznego, rodziców a przede wszystkim uczniów Gimnazjum nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. gen. bryg. pil. Witolda Urbanowicza w Suwałkach składam serdeczne podziękowania za organizację i przeprowadzenie owocnych warsztatów "Wprowadzenie do efektywnej nauki". Zajęcia przybliżyły uczestnikom tajniki efektywnej nauki, poprzez ukazanie roli koncentracji i metod szybkiej nauki w procesie uczenie się jak również wpływu żonglowania na rozwój naszego mózgu. Uczestnicy docenili przygotowanie, zaangażowanie i pełen profesjonalizm prowadzącego - Pana Grzegorza Pruszko, jak również merytoryczną stronę zajęć. Dziękujemy za przekazaną wiedzę, zaraźliwy entuzjazm i pozytywną energię, która zagościła pośród naszej szkolnej społeczności.

z poważaniem
Koordynator warsztatów na terenie Gimnazjum nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. gen. bryg. pil. Witolda Urbanowicza w Suwałkach.
Anna Anuszkiewicz - pedagog szkolny
 
Dzień wiosny 2015
 
Człowieku masz swoje prawa!

"Niewielu z nas potrafi znieść dobrobyt. innych ludzi, rzecz jasna".- Mark Twain

   
Apel poświęcony prawom człowieka był wydarzeniem, które miało na celu obudzić w nas współczucie oraz szacunek względem innych ludzi. Cała prezentacja ukazywała ludzkie cierpienia.Jej zadaniem było pokazanie Nam, że warto pomagać innym, a nie przechodzić obojętnie wobec krzywdy drugiego człowieka. Większość zdjęć poświęcona była ofiarom różnych katastrof życiowych. Dzięki temu każdy z nas mógł uświadomić sobie, ile ma szczęścia w życiu oraz dostrzec, do jakich okrutnych czynów może być zdolny człowiek względem drugiej osoby. Przy zapalonych świecach i nastrojowej muzyce towarzyszącej filmom, mogliśmy w pewnym stopniu odczuć to, co czuli Ci wszyscy ludzie; ofiary przemocy domowej, ubóstwa i konfliktów zbrojnych. Aż trudno sobie wyobrazić, że takie okrutne wydarzenia mają miejsce we współczesnym świecie. Powinniśmy szanować drugiego człowieka, tak jak to jest powiedziane:"Szanuj, a będziesz szanowany". Jeżeli oczekujemy dobrego traktowania to i sami powinniśmy darzyć innych życzliwością. Nawet jedno przykre słowo potrafi zniszczyć drugiego człowieka, a my zazwyczaj tego nie dostrzegamy. Apel ten był dobrym momentem na zastanowienie się, jak możemy zmienić nasze postępowanie wobec bliźniego.
Mamy nadzieję , że ten dzień zostanie na długo w pamięci wszystkich uczniów naszej szkoły. Możliwe, że w niektórych coś się zmieniło. Nikt nie powinien być obojętny na krzywdę, która jest wyrządzana ludziom, bo przecież każdy ma prawo do życia i bycia szczęśliwym.

 

 Aleksandra Ejsmont i Natalia Popiel 

 

 
Integracja w Zespole Szkół nr 3
  
16.02.2015 r. byliśmy uczestnikami niecodziennego spotkania klas integracyjnych naszego gimnazjum  i liceum.
Więcej…
 
Zabawa karnawałowa

22 stycznia 2015 r. miała miejsce kolejna impreza zorganizowana w ramach projektu "Szkoła współpracy - rodzice i uczniowie kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły".

Więcej…
 
Anielski konkurs
 

17 grudnia 2014 r. zostały wręczone nagrody Szkolnego Konkursu "Anioły bożonarodzeniowe" zorganizowanego przez Panią Urszulę Popławską i Panią Dorotę Jabłońską. I miejsce zajęła Jesika Safinowska z klasy IIc, a wyróżnienia: Jakub Daniłowicz Ic, Joanna Trzasko IIa, Sylwia Szczęsna IId, Mikołaj Sikorski IId, Ewa Putra IIb, Wiktoria Dziurdź IIb, Karolina Rowińska IIc, Natalia Kalinowska IIb i Julia Omiljanowicz Id. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!
D. Jabłońska
 

 

 
Relacja z przekazania szlachetnej paczki

 

Zamieszczam relację z przekazania szlachetnej paczki rodzinie, dla której w tym roku przygotowywaliśmy świąteczne podarunki. Dziękuję za włączenie się w tegoroczną akcję. 

Więcej…
 
Świąteczne spotkanie integracyjne

"Naprawdę istnieje tylko jedna radość: obcowania z ludźmi"  Antoine de Saint-Exupery

 

   

 15 grudnia 2014 r. odbyło się w naszej szkole świąteczne spotkanie integracyjne pedagogów wspomagających, ich podopiecznych a także wychowawców i przyjaciół klas integracyjnych.

Więcej…
 
Nagrodzeni w kampanii Białej wstążki 2014

   

W dniach 25 listopada - 10 grudnia 2014 r. nasza szkoła włączyła się w realizację V Suwalskiej kampanii "Białej Wstążki" pod hasłem "Tato, synu...Porozmawiajmy o mocy bez przemocy" której celem było promowanie u mężczyzn właściwych postaw i sprzeciwu wobec przemocy stosowanej w stosunku do kobiet.

Więcej…
 
Grudniowa wycieczka do stolicy
  
 
9 grudnia 2014 r. uczniowie z klas II A, II B oraz II C wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.
Więcej…
 
Dzień Bezpiecznej i Przyjaznej Szkoły

 

8 grudnia 2014 roku w naszej szkole odbył się "Dzień Bezpiecznej i Przyjaznej Szkoły" W trakcie przerwy odbył się happening - "Biały Dzień -  Nasz sprzeciw przeciwko agresji, przemocy i uzależnieniom".

Więcej…
 
Głosujemy na projekt!!!!

Głosujemy na projekt o nazwie: Marian Piekarski ps. ,,Ryś"- historia wyjścia z cienia na mural.

Więcej…
 
Just roll with it - warsztaty kulinarne

 

 

Kolejne działanie programu aktywnej współpracy okazało się bardzo atrakcyjne, efektowne i ... smaczne.

Więcej…
 
V Suwalska Kampania "Białej Wstążki"

 

 

Już od czterech lat na terenie Zespołu Szkół nr 3 w dniach 25 listopada - 10 grudnia przeprowadzamy kampanię "Białej Wstążki" której celem jest promowanie u mężczyzn właściwych postaw i sprzeciwu wobec przemocy stosowanej w stosunku do kobiet. W dniu 25 listopada 2014 r.w naszej szkole podczas apeli nastąpi inauguracja tegorocznej V Suwalskiej kampanii pod hasłem "Tato, synu...Porozmawiajmy o mocy bez przemocy"  oraz wyłonienie szkolnych ambasadorów- dżentelmenów klasowych oraz dżentelmenów Rady Pedagogicznej. Zachęcamy wszystkich do aktywnego włączania się  w kampanię "Białej Wstążki".
Partnerzy kampanii: Komenda Miejska Policji w Suwałkach, Urząd Miasta w Suwałkach, Starostwo Powiatowe w Suwałkach, Areszt Śledczy w Suwałkach, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Centrum Edukacji Nauczycieli, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Suwałkach, Fundacja EGO, Stowarzyszenie Pryzmat, placówki oświatowe i lokalne media.
 

Anna Anuszkiewicz - pedagog szkolny

 
Konkurs 4.11.2014

 Wyniki

 

Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego

przeprowadzonego 4 listopada 2014r.

Do etapu rejonowego zakwalifikowane zostały następujące osoby: 

Imię i nazwisko

Szkoła

Wynik punktowy

Weronika Buczyńska

Zespół Szkół nr 3 w Suwałkach

90

Bogdan Aleksander Jaczewski

Zespół Szkół w Krasnopolu

90

Waleria Marta Gromkowska

Gimnazjum nr 4 w Augustowie

91

Maksymilian  Łejmel

Zespół Szkół nr 9 w Suwałkach

91

Sylwia Semborowska

Gimnazjum im. Ks. Stanisława Konarskiego w Wąsoszu

90

 
Projekt "Wielokulturowość Suwalszczyzny"
    
Ze względu na współpracę naszej Szkoły z Pracownią Rękodzieła i Rzemiosła Suwalskiego Ośrodka Kultury uczniowie naszego Gimnazjum i VI klasy Szkoły Podstawowej  w dniach 26.09.2014 r. i 03.10.2014 r. mieli możliwość uczestniczyć w projekcie "Wielokulturowość Suwalszczyzny". Pierwszego dnia odbyła się wycieczka autokarowa po Suwalszczyźnie, podczas której uczestnicy odbyli wędrówkę po historii regionu od czasów plemion Jaćwieskich mieszkających na Górze Zamkowej ( odwiedzili nowo powstałą izbę regionalną o Jaćwingach w Szurpiłach), poprzez staroobrzędowców ze wsi Wodziłki, jeleniewskich żydów i mniejszość litewską w Puńsku. W dniu drugim uczniowie poznali bogatą historię wielokulturowego dawniej miasta Suwałki.
Więcej…
 
Kre@tywne Suwałki

 http://sp11.suwalki.pl///images/rsgallery/display//_KA56886.jpg.jpg  

  

7 listopada 2014 roku uczniowie klasy III C i III D naszego gimnazjum wzięli udział w imprezie "Kre@tywne Suw@łki" zorganizowanej w Parku Naukowo-Technologicznym. W trakcie trzygodzinnego spotkania "doświadczyliśmy" interaktywnej "Wystawy Eksperymentuj!"  Centrum Nauki Kopernik z Warszawy oraz naukowych stoisk suwalskich szkół i Politechniki Białostockiej. Były roboty, tablice multimedialne, eksperymenty, możliwość samodzielnego przeprowadzenia doświadczenia i łazik marsjański - zwycięzca zawodów University of Chalenge w Stanach Zjednoczonych, skonstruowany przez sześciu studentów Politechniki Białostockiej.

Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 7 z 17