SP 11 - aktualności
Dzień Trzymania Formy

  

W dniu 12 czerwca 2015 r. odbył się II Szkolny Dzień Sportu, tym razem w ramach małego projektu "Żyj zdrowo na co dzień". Ten dzień, nazwany "Dniem Trzymania Formy", obfitował w wydarzenia związane ze zdrowym stylem życia. Wszyscy uczniowie gimnazjum mogli uczestniczyć w spotkaniu z dietetykiem, spróbować zdrowych przekąsek i soków, a także rywalizować między sobą. 

Więcej…
 
Cała szkoła czyta dzieciom

    

W piątek 12 czerwca grupa realizująca projekt "Szkoła współpracy" zorganizowała ostatnie    w tym roku szkolnym działanie. Podczas spotkania, któremu nadaliśmy nazwę "Cała szkoła czyta dzieciom", całkowicie "poświęciliśmy się" maluchom ze szkoły podstawowej. Pani wicedyrektor Anna Gawlińska czytała dzieciakom opowieści o Kubusiu Puchatku i wesołe rymowanki a nasze niezastąpione uczennice: Basia Borkowska, Ula Bałdyga, Magda Żukowska (klasa III D) oraz Sylwia Murawka (klasa III B) zorganizowały im zajęcia plastyczne. Maluszki kolorowały, łączyły cyferki, malowały kamienie, mogły także tworzyć swoje dzieła sztuki na tablicy interaktywnej. Było szaleństwo z balonami, szaleństwo ze słodyczami oraz cała seria poważnych pytań. Panowała wesoła atmosfera  ale też czuć było w powietrzu "twórcze napięcie";) Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym uda nam się zorganizować podobne spotkania i sprawić, by nasi mali goście poznali nas i polubili, zanim na dobre zagoszczą w Gimnazjum nr 5.

Anna Czajewska

 

 
Rajd pieszy i ... matematyka w przyrodzie
 
Nasi uczniowie nie mogą narzekać na brak aktywności fizycznej i kulturalnej. 17 czerwca 2015 r. został zorganizowany przy współpracy z Suwalskim Parkiem Krajobrazowym rajd pieszy "Matematyka w przyrodzie" przechodzący przez trzy szlaki: żółty, czerwony i czarny o długości 10 km. Rajd rozpoczął się w Sidorówce a zakończył w siedzibie Parku. Zadaniem uczestników, oprócz podziwiania piękna naszego regionu, było odnalezienie i wykonanie zdjęć przyrodzie o cechach matematycznych. Wszyscy byli zmęczeni, ale zadowoleni i dumni z siebie. Prace można podziwiać na szkolnej wystawie zdjęć.
D.J. 
 
Ekotorba - konkurs rozstrzygnięty
 
16 czerwca 2015 r. został rozstrzygnięty Konkurs na wykonanie torby ekologicznej "Ekotorba" zorganizowany przez Suwalski Park Krajobrazowy. W programie imprezy był również rajd ścieżką poznawczą "Doliną Czarnej Hańczy" (około 7 km). Nasi uczniowie zdobyli następujące nagrody: III miejsce - Kacper Trzasko, wyróżnienie - Konrad Kondracki i Karolina Rowińska. Do konkursu zachęciła uczniów Pani Dorota Jabłońska. Gratulujemy!
D.J. 
 
Konkurs "Sztuka natury"
 
12 czerwca 2015 r. został rozstrzygnięty Międzyszkolny Konkurs "Sztuka natury" organizowany przez Zespół Szkół nr 10 w Suwałkach. Celem konkursu było pokazanie piękna przyrody Suwalszczyzny na pracy plastycznej dowolną techniką. Nasze uczennice zajęły: II miejsce - Kamila Rainko i III miejsce - Monika Arciszewska. Opiekunem uczniów była Pani Dorota Jabłońska. Gratulujemy! 
 A.G.
 
Piknik Nordic Walking

  

1 czerwca 2015 r. uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni przez Suwalski Park Krajobrazowy do udziału w "Pikniku Nordic Walking". W rajdzie wzięli udział uczniowie naszej szkoły oraz uczniowie Publicznego Gimnazjum w Wiżajnach. Uczestnicy zapoznani zostali z techniką poruszania się z kijkami oraz przeszli jedną ze ścieżek Suwalskiego Parku Krajobrazowego (około 5 km). Uczestniczyli również w quizie wiedzy zdobytej podczas wyprawy i rywalizacji sportowej z wykorzystaniem kijków. Po podliczeniu zdobytych punktów okazało się, że jest remis. Wszyscy otrzymali nagrody przygotowane przez Suwalski Park Krajobrazowy. Impreza bardzo się wszystkim podobała.

D. Jabłońska 

 
Forum Kreatywności
 
9 czerwca 2015 r. uczestniczyliśmy w Forum Kreatywnych Szkół organizowanym przez SODN w Suwałkach. Prezentowaliśmy dwa "małe" projekty edukacyjne realizowane w naszej szkole. Projekt "Aspekty matematyczne w sztuce i przyrodzie" zaprezentowaliśmy na wystawie a jedno z działań projektu "Żyj zdrowo na co dzień" - ćwiczenia z przyrządami niestabilnymi pięknie zaprezentowały uczennice liceum: Aleksandra Ejsmont, Marta Stachurska oraz Patrycja Kilon.  
A.G. 
 
I Powiatowe "Matematyczne łamanie głowy"

 

27 maja 2015 r.  w Zespole Szkół nr 3 w Suwałkach odbył się I Powiatowy Konkurs "Matematyczne łamanie głowy" dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych pod patronatem Starostwa Powiatowego w Suwałkach i Prezydenta Miasta Suwałk Czesława Renkiewicza. Każdy uczestnik otrzymał dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez wymienione instytucje oraz przez Suwalski Park Krajobrazowy. Słodki poczęstunek w postaci pączków ufundował Zakład Piekarniczo - Ciastkarski Janiny Kluczyńskiej "Jasia". Koordynatorem tego przedsięwzięcia była Pani Marzena Bizoń - nauczycielka ww. szkoły. Cel przyświecający organizatorom to popularyzowanie matematyki wśród uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych uczniów, pokazanie związków matematyki i sztuki ludowej, motywowanie do poszerzania wiadomości i umiejętności z zakresu matematyki oraz integracja środowiska uczniowskiego na terenie szkoły i powiatu.

Więcej…
 
Turniej BRD

  http://sp11.suwalki.pl//images/rsgallery/display/120.JPG.jpg 

20  kwietnia 2015 roku w WORD w Suwałkach odbył się Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa Ruchu  Drogowego - etap powiatowy. Zmagali się w nim uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. 

Więcej…
 
Projekt "Matka Boża w Ikonie"

  

Dnia 23 października 2014 r. odbyła się wycieczka realizowana na rzecz projektu edukacyjnego "Matka Boża w Ikonie", w którym udział brali uczniowie klasy III a gimnazjum.
Na początku zwiedziliśmy Muzeum Ikon w Supraślu, gdzie poznaliśmy historię ikon, znaczenie postaci i kolorów zawartych na nich oraz dowiedzieliśmy się o procesie ich powstawania. Po zwiedzeniu sami spróbowaliśmy swoich sił w pisaniu ikon. Efekty swoich prac prezentowaliśmy na wystawie w bibliotece szkolnej. Następnie udaliśmy się do cerkwi prawosławnej. Tam dowiedzieliśmy się nieco o tej religii oraz o życiu i obowiązkach popa

Więcej…
 
Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Olecko 2015

  

W dniach 08-10 maja 2015 r. w Olecku odbył się XXXVIII Ogólnopolski Konkurs Matematyczny dla słabosłyszących i niesłyszących uczniów gimnazjów z całej Polski. Nasze Gimnazjum reprezentowali: Paula Maksimowicz i Mariusz Markiewicz. W ramach konkursu uczniowie mieli do rozwiązania 10 zadań otwartych. Świetnie sobie radzili w zmaganiach matematycznych.

Marzena Bizoń 

 
Warsztaty kulinarne

 

Warsztaty kulinarne zorganizowane w ramach projektu "Szkoła współpracy" przeprowadzone zostały 23.05.2015 r. w godzinach: 9.00-13.00. W warsztatach wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11, Gimnazjum nr 5, IV Liceum Ogólnokształcącego, nauczyciele i rodzice. Do organizacji warsztatów włączyła się mama naszego absolwenta, p. Zofia Łangowska. Była ona pomysłodawczynią większości zdrowych, warzywno-owocowych dań przygotowanych w tym dniu. Wszystkie dania wykonaliśmy samodzielnie, łącznie z serwowanymi chlebami. Chleb włoski - focaccię upiekła nasza absolwentka Klaudia Gawlińska. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy w pomogli w organizacji warsztatów.

                                                                                                                                                            Agnieszka Kozłowska

 

 
Matematyka w Sztuce Ludowej - I Powiatowy Konkurs Plastyczny
18 maja 2015 roku w Zespole Szkół nr 3 w Suwałkach odbyło się podsumowanie i rozdanie nagród I Powiatowego Konkursu Plastycznego "Matematyka w sztuce ludowej" pod patronatem Starostwa Powiatowego w Suwałkach, Prezydenta Miasta Suwałk Czesława Renkiewicza i Suwalskiego Ośrodka Kultury. Nagrody zostały ufundowane przez wymienione instytucje. Koordynatorem tego przedsięwzięcia była Pani Dorota Jabłońska - nauczycielka ZS nr 3 w Suwałkach. Cel przyświecający organizatorom to rozbudzenie zainteresowań kulturą ludową naszego regionu, popularyzacja matematyki i sztuki ludowej, pokazanie istnienia matematyki w sztuce ludowej, interpretacja plastyczna matematycznej sztuki ludowej, zachęcenie do samodzielnego poszukiwania informacji o rękodziele ludowym i jej związków z matematyką i integracja środowiska uczniowskiego na terenie szkoły i powiatu.
Więcej…
 
Wycieczka do Olsztyna

   

W dniach 18-20 maja odwiedziliśmy Ośrodek dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Olsztynie. Z Suwałk wyjechaliśmy o 5.00 rano autobusem. Mariusz, p. Agata i p. Marzena zasnęli w autobusie bo byli zmęczeni. Ja i Dagmara zrobiłyśmy zdjęcie dla Mariusza jak zasnął. W Olsztynie dopiero o 9.30 poszliśmy do Ośrodka. Na początku zwiedziliśmy Ośrodek. Później o czternastej był obiad. Po obiedzie poszliśmy na Stare Miasto, byliśmy też w Muzeum Nowoczesności. Wróciliśmy na kolację. Potem ja, Dagmara i Mariusz poznaliśmy kilka osób z ośrodka. Rozmawialiśmy bardzo długo i dowiedzieliśmy się ciekawych rzeczy o życiu w ośrodku. Spać poszliśmy dość późno. Następnego dnia około 12-tej poszliśmy na lekcję informatyki. Po obiedzie odpoczywaliśmy, a potem jeździliśmy na rowerach. Byliśmy na plaży miejskiej nad Jeziorem Długim. Po kolacji rozmawialiśmy i bawiliśmy się. Fajnie było. Późno poszliśmy spać. Mariusz, p. Marzena i p. Agata wstali już rano, byli na śniadaniu i drugim śniadaniu. Ja i Dagmara nie byłyśmy na śniadaniu, bo spałyśmy długo, wstałyśmy po 10.30, bo byłyśmy bardzo zmęczone. Obiad był wcześniej. Spakowaliśmy się i poszliśmy na dworzec PKS. Z Olsztyna wyjechaliśmy o 14.00. Do Suwałk wróciliśmy o 18.30. Ja i Dagmara tęsknimy już. 

Paula Maksimowicz 

 
Konkurs "Przyroda jest wieczna jeśli jest bezpieczna"

 

W dniu 18 maja 2015 r. w naszej szkole odbył się finał XIV edycji Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczy pod hasłem"Przyroda jest wieczna, jeżeli jest bezpieczna". Do końcowych rozgrywek zakwalifikowało się 11 uczestników z następujących suwalskich szkół: Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 7, Gimnazjum nr 5.
Po sprawdzeniu testów komisja konkursowa wyłoniła 3 laureatów - uczniów, którzy uzyskali największą liczbę punktów. Laureatami zostali:

I miejsce - Damian Siejwa - Gimnazjum nr 7 - opiekun Marzanna Kapuścińska
II miejsce - Zuzanna Filipowicz - Gimnazjum nr 1 - opiekun Elżbieta Leśniewska
III miejsce - Iga Barbara Borejszo - Gimnazjum nr 1 - opiekun Grażyna Sikorska

                                                                                                                      Zespół przyrodniczy 

 
"Katyń - w 75 rocznicę zbrodni" - projekt IPN

 

Nasza klasa II A LO, dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Suwałki, bierze udział w projekcie edukacyjnym IPN poświęconym pamięci polskich żołnierzy "Katyń - w 75. rocznicę Zbrodni". W ramach projektu przewidziany jest w dniach 14 - 18 września 2015 roku wyjazd na polskie cmentarze wojenne we Włoszech, na których spoczywają żołnierze II Korpusu Polskiego. Wśród zaplanowanych do odwiedzenia miejsc znajdują się cmentarze: na Monte Cassino, gdzie odprawiona zostanie Msza święta, w Loreto koło Ankony oraz w Bolonii. Program wyjazdu obejmuje również zwiedzanie Padwy i Rzymu. 21 kwietnia 2015 r. w siedzibie IPN w Białymstoku odbyło się pierwsze spotkanie uczestników projektu poświęcone założeniom projektu edukacyjnego. Otrzymaliśmy do wykonania zadania, wysłuchaliśmy wykładu dotyczącego okupacji sowieckiej na ziemiach polskich i zbrodni katyńskiej oraz odbyliśmy warsztaty poświęcone różnym możliwościom zapisu relacji Świadka Historii. Obecnie pracujemy nad prezentacją postaci wybranego bohatera II wojny światowej.

uczniowie II A LO 

                                                                                        

 

 

 
10 lat zespołu "DOTYK"
Niedawno  odbyły się 10-te urodziny zespołu Tańca nowoczesnego DOTYK. Na Dużej Scenie Suwalskiego Ośrodka Kultury pojawiły się byłe i aktualne członkinie grupy prowadzonej przez Ewę Niedźwiecką. Wśród nich były nasze uczennice: Marta Stachurska, Kamila Rainko i absolwentka naszego liceum Judyta Jurgielewicz. Dziewczyny są już w zespole od dłuższego czasu i mają wiele wspaniałych wspomnień i sukcesów na koncie . Zespól robi ogromną furorę zajmując pierwsze miejsca począwszy  od Suwalskich Muszelek Wigier przez Ostrołękę  i Litwę aż do Włoch! Dotyk dostaje wiele propozycji wyjazdów i występowania na scenie z wielkimi gwiazdami jak Stan Borys. Od wielu lat Dotyk ma opinie zdyscyplinowanej, zgranej i pracowitej grupy tanecznej. Na pewno nie raz o niej jeszcze usłyszymy!
 
Spotkanie młodzieży z miast partnerskich Suwałki - Waren

 

 

W dniach 11 - 16 maja bieżącego roku w Zespole Szkół nr 3 w Suwałkach gościła młodzież niemiecka z Waren - partnerskiego miasta Suwałk. Współpraca ze szkołą Fredrich - Dethloff - Schule ma już sześcioletnią tradycję. Każdego roku młodzi ludzie spotykają się, by uczyć się od siebie szacunku, tolerancji, kultury i tradycji obu krajów, języka. Przebywają razem również po to, by spędzić czas na wspólnej nauce i zabawie. Program tegorocznej wymiany obejmował zarówno elementy edukacyjne, takie jak np.: zajęcia lekcyjne w szkole, wycieczki krajoznawcze, naukę pierwszej pomocy jak również integrację grupy podczas wspólnej gry w kręgle, tańców integracyjnych czy pobytu w Aquaparku. Częścią oficjalną eventu było spotkanie z Panem Czesławem Renkiewiczem - rezydentem Suwałk, podczas którego gospodarz naszego miasta przedstawił aktualne osiągnięcia lokalnego samorządu, ale również problemy, z jakimi borykają się Suwalczanie.
                W tegorocznej wymianie wzięło udział trzydzieścioro uczniów z obu krajów. Opiekę nad nimi sprawowały i koordynowały program spotkania nauczycielki: Ute Schmidt, Petra Scholz i Sylvia Prill oraz Anna Mackiewicz - Czajka, Łucja Gabała i Ewa Baranowska. Cieszymy się, że młodzież naszej szkoły może uczestniczyć w tak atrakcyjnej formie nauki, jaką jest spotkanie z rówieśnikami sąsiedniego kraju - Niemiec. Mamy nadzieję, że obie strony będą ten czas miło wspominać, utrzymywać kontakty a może nawet zawierać międzynarodowe przyjaźnie.

Coroczne spotkania uczniów z Suwałk i Waren są możliwe dzięki funduszom pozyskanym z  Fundacji "Polsko - Niemiecka Współpraca Młodzieży" oraz Urzędu Miasta Suwałki, za które serdecznie dziękujemy. Wyrazy wdzięczności kierujemy również do Dyrekcji OSiR za umożliwienie korzystania z basenu oraz Dyrekcji Suwalskiego Ośrodka Kultury za zajęcia artystyczne przeprowadzone przez plastyków, pracowników Ośrodka.

 

Anna Gawlińska - wicedyrektor

 

 
WARSZTATY KULINARNE - "WARZYWNE I OWOCOWE WARIACJE SUPER ZDROWE"

 

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH UCZNIÓW GIMNAZJUM I LICEUM ORAZ RODZICÓW I NAUCZYCIELI NA WARSZTATY KULINARNE PN. "WARZYWNE I OWOCOWE WARIACJE SUPER ZDROWE" KTÓRE ODBĘDĄ SIĘ 23 MAJA 2015 W GODZ. 9.00 - 12.00 NA STOŁÓWCE SZKOLNEJ ZSNR3 W SUWAŁKACH. WARSZTATY REALIZOWANE SĄ W RAMACH MAŁEGO PROJEKTU EDUKACYJNEGO "ŻYJ ZDROWO NA CO DZIEŃ" 
ORAZ "SZKOŁY WSPÓŁPRACY" OSOBY ZAINTERESOWANE PROSIMY O POTWIERDZANIE UCZESTNICTWA DO DNIA 20.05.2015 DO PANI PEDAGOG (ANNY ANUSZKIEWICZ) BĄDŹ DO NAUCZYCIELI WYCHOWANIA FIZYCZNEGO P. AGNIESZKI KOZŁOWSKIEJ LUB P. ANNY MACKIEWICZ - CZAJKI.

 

 
"Czy te oczy mogą kłamać..."


Dnia 28 kwietnia 2015r.odbył się II MIĘDZYSZKOLNY KONKURS POEZJI ŚPIEWANEJ do tekstów Agnieszki Osieckiej "CZY TE OCZY MOGĄ KŁAMAĆ ..." Konkurs skierowany był do  uczniów  szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Pomysłodawczyniami i organizatorkami konkursu były : Anna Peza i Anna Brzozowska.

Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 7 z 19