SP 11 - aktualności
10 lat zespołu "DOTYK"
Niedawno  odbyły się 10-te urodziny zespołu Tańca nowoczesnego DOTYK. Na Dużej Scenie Suwalskiego Ośrodka Kultury pojawiły się byłe i aktualne członkinie grupy prowadzonej przez Ewę Niedźwiecką. Wśród nich były nasze uczennice: Marta Stachurska, Kamila Rainko i absolwentka naszego liceum Judyta Jurgielewicz. Dziewczyny są już w zespole od dłuższego czasu i mają wiele wspaniałych wspomnień i sukcesów na koncie . Zespól robi ogromną furorę zajmując pierwsze miejsca począwszy  od Suwalskich Muszelek Wigier przez Ostrołękę  i Litwę aż do Włoch! Dotyk dostaje wiele propozycji wyjazdów i występowania na scenie z wielkimi gwiazdami jak Stan Borys. Od wielu lat Dotyk ma opinie zdyscyplinowanej, zgranej i pracowitej grupy tanecznej. Na pewno nie raz o niej jeszcze usłyszymy!
 
Spotkanie młodzieży z miast partnerskich Suwałki - Waren

 

 

W dniach 11 - 16 maja bieżącego roku w Zespole Szkół nr 3 w Suwałkach gościła młodzież niemiecka z Waren - partnerskiego miasta Suwałk. Współpraca ze szkołą Fredrich - Dethloff - Schule ma już sześcioletnią tradycję. Każdego roku młodzi ludzie spotykają się, by uczyć się od siebie szacunku, tolerancji, kultury i tradycji obu krajów, języka. Przebywają razem również po to, by spędzić czas na wspólnej nauce i zabawie. Program tegorocznej wymiany obejmował zarówno elementy edukacyjne, takie jak np.: zajęcia lekcyjne w szkole, wycieczki krajoznawcze, naukę pierwszej pomocy jak również integrację grupy podczas wspólnej gry w kręgle, tańców integracyjnych czy pobytu w Aquaparku. Częścią oficjalną eventu było spotkanie z Panem Czesławem Renkiewiczem - rezydentem Suwałk, podczas którego gospodarz naszego miasta przedstawił aktualne osiągnięcia lokalnego samorządu, ale również problemy, z jakimi borykają się Suwalczanie.
                W tegorocznej wymianie wzięło udział trzydzieścioro uczniów z obu krajów. Opiekę nad nimi sprawowały i koordynowały program spotkania nauczycielki: Ute Schmidt, Petra Scholz i Sylvia Prill oraz Anna Mackiewicz - Czajka, Łucja Gabała i Ewa Baranowska. Cieszymy się, że młodzież naszej szkoły może uczestniczyć w tak atrakcyjnej formie nauki, jaką jest spotkanie z rówieśnikami sąsiedniego kraju - Niemiec. Mamy nadzieję, że obie strony będą ten czas miło wspominać, utrzymywać kontakty a może nawet zawierać międzynarodowe przyjaźnie.

Coroczne spotkania uczniów z Suwałk i Waren są możliwe dzięki funduszom pozyskanym z  Fundacji "Polsko - Niemiecka Współpraca Młodzieży" oraz Urzędu Miasta Suwałki, za które serdecznie dziękujemy. Wyrazy wdzięczności kierujemy również do Dyrekcji OSiR za umożliwienie korzystania z basenu oraz Dyrekcji Suwalskiego Ośrodka Kultury za zajęcia artystyczne przeprowadzone przez plastyków, pracowników Ośrodka.

 

Anna Gawlińska - wicedyrektor

 

 
WARSZTATY KULINARNE - "WARZYWNE I OWOCOWE WARIACJE SUPER ZDROWE"

 

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH UCZNIÓW GIMNAZJUM I LICEUM ORAZ RODZICÓW I NAUCZYCIELI NA WARSZTATY KULINARNE PN. "WARZYWNE I OWOCOWE WARIACJE SUPER ZDROWE" KTÓRE ODBĘDĄ SIĘ 23 MAJA 2015 W GODZ. 9.00 - 12.00 NA STOŁÓWCE SZKOLNEJ ZSNR3 W SUWAŁKACH. WARSZTATY REALIZOWANE SĄ W RAMACH MAŁEGO PROJEKTU EDUKACYJNEGO "ŻYJ ZDROWO NA CO DZIEŃ" 
ORAZ "SZKOŁY WSPÓŁPRACY" OSOBY ZAINTERESOWANE PROSIMY O POTWIERDZANIE UCZESTNICTWA DO DNIA 20.05.2015 DO PANI PEDAGOG (ANNY ANUSZKIEWICZ) BĄDŹ DO NAUCZYCIELI WYCHOWANIA FIZYCZNEGO P. AGNIESZKI KOZŁOWSKIEJ LUB P. ANNY MACKIEWICZ - CZAJKI.

 

 
"Czy te oczy mogą kłamać..."


Dnia 28 kwietnia 2015r.odbył się II MIĘDZYSZKOLNY KONKURS POEZJI ŚPIEWANEJ do tekstów Agnieszki Osieckiej "CZY TE OCZY MOGĄ KŁAMAĆ ..." Konkurs skierowany był do  uczniów  szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Pomysłodawczyniami i organizatorkami konkursu były : Anna Peza i Anna Brzozowska.

Więcej…
 
Wiem, dlaczego wybieram - fotorelacja z finału

 

    
 

 

 

A oto fotorelacja. Pozostałe zdjęcie oczywiście w galerii. Również w TVS 24 Suwalszczyzna pokazano naszą akcję. link

 

 
XIII Edycja "Matematyka zawsze i wszędzie..."
 
Dnia 15 kwietnia 2015 r. o godz. 8.00 odbył się XIII Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas II gimnazjum pod hasłem "Matematyka Zawsze i Wszędzie". W konkursie uczestniczyło 39 uczniów z suwalskich gimnazjów. Zwycięzcami zostały następujące osoby:

        I - Antoni Kowalczuk - Gimnazjum Marii Konopnickiej
              II - Dawid Dominik Wysocki - Gimnazjum nr 5
              III - Jakub Faliński - Gimnazjum Marii Konopnickiej
              IV - Kinga Starzyńska - Gimnazjum nr 4
              IV - Bartłomiej Piktel - Gimnazjum nr 3
              IV - Karol Kozłowski - Gimnazjum nr 1
              V - Aleksandra Grudzińska - Gimnazjum Marii Konopnickiej 
              VI - Urszula Bobowicz -Gimnazjum nr 4
Uczniowie ci otrzymali nagrody sponsorowane przez Urząd Miasta Suwałki. Serdecznie gratulujemy, a pozostałym dziękujemy za udział w naszym konkursie.

Halina Rynkiewicz

 

 
Laureaci konkursów przedmiotowych 2015
  
Tegoroczni laureaci Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Podlaskiego Kuratora Oświaty 17 kwietnia 2015 r. odebrali zaświadczenia z rąk samego Pana Kuratora - Jerzego Kiszkiela i Pani Prezydent - Ewy Sidorek. Uroczystość, podczas której motto: "Per aspera ad astra" widniało przed uczestnikami spotkania, odbyła się w Zespole Szkół nr 2 w Suwałkach. Gratulujemy tym, dla których trud i poświęcenie stanowią drogę do obranego celu - zwycięstwa. Ci, którzy sięgnęli do gwiazd w swojej dziedzinie nauki to: Maria Brzęk z klasy III D i Dawid Dominik Wysocki II A - laureaci konkursu matematycznego i Paweł Baluta z klasy III A - laureat konkursu fizycznego. Weronika Buczyńska z klasy III D - w tym roku została finalistką konkursu z języka angielskiego.
 
Anna Gawlińska 
 
Od zdziwienia idąc ku... zdziwieniu
  
Zasłuchani w poezję religijną recytowaną przez młodych Suwalczan rozstrzygnęliśmy kolejne edycje konkursów recytatorskich ku czci św. Jana Pawła II - papieża Polaka. Tegoroczne recytacje miały szczególny charakter, ponieważ odbywały się w ogłoszonym przez Sejm RP - Roku Jana Pawła II. Od początku ten konkurs poezji odznacza się wysokim poziomem recytacji. Jest on dla uczestników i jurorów szczególnym przeżyciem misterium Boga i człowieka. Zasłuchani w słowa poezji naszego papieża oraz innych autorów poezji religijnej nieustannie odkrywamy piękno, dobro i prawdę zawartą w wierszach.
Więcej…
 
II Powiatowy Konkurs Piosenki Ludowej

     

10 kwietnia 2015 roku w Zespole Szkół nr 3 w Suwałkach odbył się II Powiatowy Konkurs Piosenki Ludowej pod patronatem Starostwa Powiatowego w Suwałkach, Prezydenta Miasta Suwałk Czesława Renkiewicza i Suwalskiego Ośrodka Kultury. Nagrody zostały ufundowane przez wymienione instytucje. Koordynatorem tego przedsięwzięcia była Pani Dorota Jabłońska - nauczycielka ww. szkoły. Cel przyświecający organizatorom to rozbudzenie zainteresowań kulturą ludową naszego regionu, popularyzacja polskiej muzyki ludowej, integracja środowiska wiejskiego i miejskiego oraz wspólna zabawa. Zamieszczamy protokół konkursu.

Więcej…
 
Główna nagroda w "Biegu do urny"
  
Zapraszam jeszcze niezdecydowanych, do wzięcia udziału w "Biegu do urny". Zapowiada się fajna pogoda a i wygrać można bardzo atrakcyjne nagrody. Nagrodę główną ufundowała firma KRAM w Suwałkach. Pozostali sponsorzy to firmy: Merino, Atlas, JAFF, Szulc, Rozmarino, Kometka, Copy Express, Aktiwa Komputery, Mirage Centrum BHP, Mona-Kontra, Hurtownia Smyk. Imprezie patronuje Prezydent Suwałk. Przybywajcie 25 kwietnia nad Zalew Arkadia. Niepełnoletnie osoby ze zgodą rodziców. Dwie wiadomości niżej na tej stronie znajdziecie regulamin i szczegóły biegu. Napisało o nas Radio 5 link
 Anna Gawlińska - koordynator biegu
 
Bieg do urny 2015

 
 
Zapraszamy do wzięcia udziału w niecodziennym wydarzeniu, jakim jest bieg nad Zalewem Arkadia. "Bieg do urny" to działanie w ramach projektu pod hasłem: "Wiem, dlaczego wybieram" realizowane przez uczniów klasy III B naszego Gimnazjum. Imprezie patronuje Prezydent Miasta Suwałk. Wspierają jej wykonanie: OSiR, PWSZ, Policja i Straż Miejska. Liczni sponsorzy ufundowali nagrody dla zwycięzców i innych uczestników biegu. Główną nagrodą będzie rower zakupiony przez firmę KRAM w Suwałkach. Urząd Miasta przygotował pakiety promocyjne. Szczegóły znajdziecie w regulaminie i na plakacie. Swój udział w biegu można zgłaszać na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. i Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , w dniu biegu przy stoliku z numerami startowymi oraz przez rejestrację elektroniczną, która wkrótce zostanie uruchomiona. Liczba miejsc ograniczona do 150. W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko i wiek uczestnika. Po karty startowe należy się zgłaszać z podpisaną zgodą na udział w biegu w dniu imprezy od godziny 9.00.  Czekamy na zgłoszenia! 
Anna Gawlińska
 
Nakreceni na zawodowstwo
W związku z ogłoszeniem przez MEN roku szkolnego 2014/2015 Rokiem Szkoły Zawodowców oraz programem realizowanym przez suwalski UM "Dobry zawód to szansa na sukces" przez Poradnię Pedagogiczno - Psychologiczną w Suwałkach ogłoszony został konkurs skierowany do gimnazjalistów pn. "Nakręć się na zawodowstwo". Zadaniem uczniów było nagranie filmu o wybranym zawodzie szkolnictwa zawodowego, do którego przygotować może jedna z suwalskich szkół technicznych lub zawodowych.  Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się dnia 24 marca w Zespole Szkół Technicznych w Suwałkach. Uczniowie naszego Gimnazjum zajęli I i II miejsce oraz nagrodę specjalną. A są to: Daniel Sobik i Andrzej Strzelczyk z klasy III B - Złota Klisza za film "Mechatronik"; Jakub Daniłowicz z klasy I C Srebrna Klisza za film "Mechanik samochodowy" oraz Adrianna Dołubizno z klasy III D - Nagroda Specjalna za film opowiadający również o mechaniku samochodowym. Gratulujemy!
link do filmu, który zajął I miejsce. link

 


 
Przedświąteczne warsztaty rękodzieła

      

Kolejny miesiąc i kolejne działanie zorganizowane przez "Szkołę Współpracy". Tym razem, po emocjach związanych z Dniem Nauki, postanowiliśmy "odetchnąć" i zaprosić naszą młodzież do wspólnego poznawania i celebrowania świątecznych zwyczajów i tradycji wielkanocnych. Przedstawiciele rodziców i nauczyciele związani z ideą integracji przygotowali dla swoich podopiecznych przedświąteczne spotkanie, połączone z warsztatami rękodzieła, podczas którego można było pośpiewać, poznać tradycję malowania jajek wielkanocnych oraz spróbować tej trudnej sztuki własnoręcznie. Warsztaty przygotował i poprowadził Pan Tomasz Krzywicki. Uczniów w ich staraniach wspierała Pani Hania Mieleszko  i pedagodzy wspomagający. Efekt "ciężkiej pracy"- kosz wypełniony pięknymi pisankami. Wszystkim zaangażowanym w spotkanie dziękujemy i mamy nadzieję, że następnym razem także będziemy mogli na Was liczyć. J

                                                                                                                                                      Anna Czajewska 

 
XXV Zawody Matematyczne

 

W dniach 27-29 marca 2015r. uczennica klasy I Liceum Ogólnokształcącego Dagmara Rowińska reprezentowała naszą szkołę w XXV Ogólnopolskich Zawodach Matematycznych Szkół Ponadgimnazjalnych dla niesłyszących i słabosłyszących. Dagmara zajęła IV miejsce, co zmotywowało ją do bardziej wytężonej pracy, by w przyszłym roku sięgnąć po podium.

Marzena Bizoń 

 
Mobilny gabinecik

 

21 marca 2015 r. nasze Panie - pedagog i psycholog, otworzyły mobilne centrum porad. Taki rodzaj spotkania ze specjalistkami przypadł uczniom do gustu. W "Mobilnym Gabineciku" można było pogłówkować rozwiązując logiczne zagadki, wylosować myśl dla siebie, pograć w gry. Było mnóstwo radości i zabawy. Dziękujemy za świetny pomysł Smile ! Przypomnę, że do Pani Ani i Pani Moniki możecie się zgłaszać z Waszymi problemami szkolnymi i nie tylko, a także pisać maile pod adresy:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. oraz  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

A. Gawlińska 

 
Zaćmienie słońca - już jasne dlaczego.

 

20 marca 2015 r. mogliśmy na żywo podziwiać częściowe zaćmienie Słońca. Księżyc zakrył prawie 70 procent tarczy słonecznej. Zaćmienie Słońca to zjawisko astronomiczne powstające, gdy Księżyc znajduje się pomiędzy Słońcem a Ziemią i przesłoni światło słoneczne.

         Uczniowie z zaciekawieniem przyglądali się zaćmieniu Słońca. Jak przyznawali warto było popatrzeć w niebo, bo przecież takie zjawisko nie zdarza się często. Najbliższe częściowe zaćmienie nastąpi 2021 r. a całkowite  będzie można podziwiać na naszym terenie dopiero za 120 lat.                                                                                                                                                                                                                                      A. Harasimowicz

 

 
Wiosna, wiosna, wiosna ...

   

I stało się... mamy wiosnę! W tym roku chyba nikomu nie chciało sie iśc na wagary, bo przecież w szkole bylo super! Ale jeśli ktoś jednak wybrał taką nieatrakcyjną formę przywitania wiosny jaką są wagary, niech mocno żałuje :-(  Samorząd uczniowski - zgodnie z zapowiedzią -  przygotował szereg atrakcji: konkurs na najpiekniejsza Marzannę oraz Mini Playback Show. W tych konkursowych konkurencjach BEZKONKURENCYJNA okazała sie klasa II A LICEUM! Mam nadzieję, ze nikt nie wątpi, ze Pani Marzanna to najpiękniejsza Marzanna! Poza tym uczniowie tej klasy nazbierali najwięcej groszy na zbiórkę GÓra Grosza, która również została podsumowana podczas Dnia Samorządności. GRATULUJEMY! JESTEŚCIE SUPER! Pozostali uczestnicy zabawy również wypadli wspaniale. Widać było, jak wspólne działania zintegrowały Was. Podziekowania za przygotowanie tak wspaniałej imprezy należą się Paniom: Annie Pezie i Annie Brzozowskiej - opiekunkom Samorzadów Uczniowskich Gimnazjum i Liceum.

Anna Gawlińska

 
Niezwykłe lekcje przyrody.

   

Spotkanie pod gwiazdami, owocowo - warzywne wnętrzności, chemia w kuchi i nie tylko, fizyka wokół nas. Spotkanie z Ensteinem i Wiedzą. Oj działo się w naszej szkole, działo. 9 marca 2015 r. organizowaliśmy wspólnie Dzień Nauki pod hasłem: "Młody Einstein". Samo wydarzenie było oczywiście wcześniej zaplanowane przez młodzież, nauczycieli i rodziców. Przygotowania trwały prawie miesiąc, ale było warto. Każda klasa wywiązała się z powierzonych zadań, nauczyciele przyrodnicy cieszyli się, że ich nauki są mimo trudności w zdobywaniu wiedzy przez uczniów, tak popularne, rodzice dumni ze swych mądrych i chętnych do działania pociech. Świadczyło o tym ogromne zainteresowanie. Cała impreza była bardzo profesjonalna. Tyle komentarza. Dowiecie się więcej oglądając zdjęcia w galerii.

 

A.G. 

 

 

 
DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI:)

W DNIU 20 MARCA 2015R. W GODZ.9.00 - 11.00 PEDAGOG I PSYCHOLOG SZKOLNY ZAPRASZAJĄ WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH DO "MOBILNEGO GABINECIKU NA PODEŚCIKU" NA HOL NA PARTERZE SZKOŁY, GWARANTUJEMY PRZEMIŁE TOWARZYSTWO PEDAGOGA I PSYCHOLOGA:) ORAZ ICH SOBOWTÓRÓW:) ORAZ ŚWIETNĄ ZABAWĘ!!!
PAMIĘTAJCIE ŻE PEDAGOG I PSYCHOLOGA SĄ DLA TYCH WSZYSTKICH KTÓRZY POTRZEBUJĄ PO PROSTU POGADAĆ. CZEKAMY!!!!!!!!!!!

Anna Anuszkiewicz - pedagog szkolny Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Monika Rynkiewicz - psycholog szkolny - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
Spotkanie z ... Kawą

Dnia 06. 03. 2015 r. nasza klasa II A LO wzięła udział w spotkaniu z Panem Sebastianem Kawą-dziesięciokrotnym zdobywcą tytułu Szybowcowego Mistrza Świata, trzykrotnym Mistrzem Świata w Szybowcowym Grand Prix, złotym medalistą Światowych Igrzysk Olimpijskich w Turynie, wielokrotnym Medalistą Świata i Europy, pierwszym pilotem Międzynarodowej Organizacji Lotniczej i pierwszym w historii pilotem szybowca, który przeleciał nad Himalajami. Opowiadał o swojej pasji, prezentował zdjęcia i filmy. Jednocześnie zachęcał młodych ludzi, aby zainteresowali się szybowcami. Sebastian Kawa przybył do Suwałk na zaproszenie Suwalskiej Szkoły Lotniczej, aby propagować lotnictwo szybowcowe. Szybownictwo to sport, który dostarcza pięknych i niezapomnianych wrażeń. Poruszanie się w trzech wymiarach, skrzydło w skrzydło z szybującymi ptakami, blisko chmur to coś, co zapada głęboko w pamięć i bardzo często - już na zawsze - nie pozwala o sobie zapomnieć. To także wyzwania, których pokonanie przynosi ogromną satysfakcję i uczucie spełnienia. Jak podkreślają zawodowcy ,szybownictwo bardzo często wymaga współpracy i rywalizacji nie tylko z matką naturą, ale też z samym sobą. Poczuć się jak ptak, to marzenie wielu ludzi .Szansę na oderwanie się od ziemi daje szybownictwo, które jest niezapomnianą przygodą.

zafascynowane uczennice klasy II A LO 

 

 
Więcej artykułów…
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 8 z 19