SP 11 - aktualności
Nasza SYLWIA radną MSWP
 
 
Sylwia Murawka z klasy III B Gimnazjum zdobyła mandat radnej Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podlaskiego. Wybory odbyły się jesienią 2014 r. a 17 marca 2015 r. odbyło się pierwsze posiedzenie Sejmiku. Szczegóły pod linkiem  Sylwio przyjmij od nas gratulacje i działaj! 
Anna Gawlińska
 
II miejsce w Gym Jim

 

Uczennice naszego Gimnazjum: Sylwia Murawka III B, Miriam Salamon III C, Weronika Buczyńska III D i Magdalena Żukowska III D zdobyły II miejsce w Turnieju Anglojęzycznym dla Gimnazjalistów organizowanym przez III LO w Suwałkach. Gratulujemy sukcesu!

A.G.

 

 

 
Vinci w naszej szkole!!!

 

PODZIĘKOWANIE
W dniach 5 i 6 marca 2015 roku w Gimnazjum nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. gen. bryg. pil. Witolda Urbanowicza w Suwałkach, odbyły się warsztaty "Wprowadzenie do efektywnej nauki". Warsztaty przeprowadził pan Grzegorz Pruszko - dyrektor Szkoły Twórczej Nauki "Vinci" z Warszawy.
W imieniu swoim, grona pedagogicznego, rodziców a przede wszystkim uczniów Gimnazjum nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. gen. bryg. pil. Witolda Urbanowicza w Suwałkach składam serdeczne podziękowania za organizację i przeprowadzenie owocnych warsztatów "Wprowadzenie do efektywnej nauki". Zajęcia przybliżyły uczestnikom tajniki efektywnej nauki, poprzez ukazanie roli koncentracji i metod szybkiej nauki w procesie uczenie się jak również wpływu żonglowania na rozwój naszego mózgu. Uczestnicy docenili przygotowanie, zaangażowanie i pełen profesjonalizm prowadzącego - Pana Grzegorza Pruszko, jak również merytoryczną stronę zajęć. Dziękujemy za przekazaną wiedzę, zaraźliwy entuzjazm i pozytywną energię, która zagościła pośród naszej szkolnej społeczności.

z poważaniem
Koordynator warsztatów na terenie Gimnazjum nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. gen. bryg. pil. Witolda Urbanowicza w Suwałkach.
Anna Anuszkiewicz - pedagog szkolny
 
Dzień wiosny 2015
 
Człowieku masz swoje prawa!

"Niewielu z nas potrafi znieść dobrobyt. innych ludzi, rzecz jasna".- Mark Twain

   
Apel poświęcony prawom człowieka był wydarzeniem, które miało na celu obudzić w nas współczucie oraz szacunek względem innych ludzi. Cała prezentacja ukazywała ludzkie cierpienia.Jej zadaniem było pokazanie Nam, że warto pomagać innym, a nie przechodzić obojętnie wobec krzywdy drugiego człowieka. Większość zdjęć poświęcona była ofiarom różnych katastrof życiowych. Dzięki temu każdy z nas mógł uświadomić sobie, ile ma szczęścia w życiu oraz dostrzec, do jakich okrutnych czynów może być zdolny człowiek względem drugiej osoby. Przy zapalonych świecach i nastrojowej muzyce towarzyszącej filmom, mogliśmy w pewnym stopniu odczuć to, co czuli Ci wszyscy ludzie; ofiary przemocy domowej, ubóstwa i konfliktów zbrojnych. Aż trudno sobie wyobrazić, że takie okrutne wydarzenia mają miejsce we współczesnym świecie. Powinniśmy szanować drugiego człowieka, tak jak to jest powiedziane:"Szanuj, a będziesz szanowany". Jeżeli oczekujemy dobrego traktowania to i sami powinniśmy darzyć innych życzliwością. Nawet jedno przykre słowo potrafi zniszczyć drugiego człowieka, a my zazwyczaj tego nie dostrzegamy. Apel ten był dobrym momentem na zastanowienie się, jak możemy zmienić nasze postępowanie wobec bliźniego.
Mamy nadzieję , że ten dzień zostanie na długo w pamięci wszystkich uczniów naszej szkoły. Możliwe, że w niektórych coś się zmieniło. Nikt nie powinien być obojętny na krzywdę, która jest wyrządzana ludziom, bo przecież każdy ma prawo do życia i bycia szczęśliwym.

 

 Aleksandra Ejsmont i Natalia Popiel 

 

 
Integracja w Zespole Szkół nr 3
  
16.02.2015 r. byliśmy uczestnikami niecodziennego spotkania klas integracyjnych naszego gimnazjum  i liceum.
Więcej…
 
Zabawa karnawałowa

22 stycznia 2015 r. miała miejsce kolejna impreza zorganizowana w ramach projektu "Szkoła współpracy - rodzice i uczniowie kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły".

Więcej…
 
Anielski konkurs
 

17 grudnia 2014 r. zostały wręczone nagrody Szkolnego Konkursu "Anioły bożonarodzeniowe" zorganizowanego przez Panią Urszulę Popławską i Panią Dorotę Jabłońską. I miejsce zajęła Jesika Safinowska z klasy IIc, a wyróżnienia: Jakub Daniłowicz Ic, Joanna Trzasko IIa, Sylwia Szczęsna IId, Mikołaj Sikorski IId, Ewa Putra IIb, Wiktoria Dziurdź IIb, Karolina Rowińska IIc, Natalia Kalinowska IIb i Julia Omiljanowicz Id. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!
D. Jabłońska
 

 

 
Relacja z przekazania szlachetnej paczki

 

Zamieszczam relację z przekazania szlachetnej paczki rodzinie, dla której w tym roku przygotowywaliśmy świąteczne podarunki. Dziękuję za włączenie się w tegoroczną akcję. 

Więcej…
 
Świąteczne spotkanie integracyjne

"Naprawdę istnieje tylko jedna radość: obcowania z ludźmi"  Antoine de Saint-Exupery

 

   

 15 grudnia 2014 r. odbyło się w naszej szkole świąteczne spotkanie integracyjne pedagogów wspomagających, ich podopiecznych a także wychowawców i przyjaciół klas integracyjnych.

Więcej…
 
Nagrodzeni w kampanii Białej wstążki 2014

   

W dniach 25 listopada - 10 grudnia 2014 r. nasza szkoła włączyła się w realizację V Suwalskiej kampanii "Białej Wstążki" pod hasłem "Tato, synu...Porozmawiajmy o mocy bez przemocy" której celem było promowanie u mężczyzn właściwych postaw i sprzeciwu wobec przemocy stosowanej w stosunku do kobiet.

Więcej…
 
Grudniowa wycieczka do stolicy
  
 
9 grudnia 2014 r. uczniowie z klas II A, II B oraz II C wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.
Więcej…
 
Dzień Bezpiecznej i Przyjaznej Szkoły

 

8 grudnia 2014 roku w naszej szkole odbył się "Dzień Bezpiecznej i Przyjaznej Szkoły" W trakcie przerwy odbył się happening - "Biały Dzień -  Nasz sprzeciw przeciwko agresji, przemocy i uzależnieniom".

Więcej…
 
Głosujemy na projekt!!!!

Głosujemy na projekt o nazwie: Marian Piekarski ps. ,,Ryś"- historia wyjścia z cienia na mural.

Więcej…
 
Just roll with it - warsztaty kulinarne

 

 

Kolejne działanie programu aktywnej współpracy okazało się bardzo atrakcyjne, efektowne i ... smaczne.

Więcej…
 
V Suwalska Kampania "Białej Wstążki"

 

 

Już od czterech lat na terenie Zespołu Szkół nr 3 w dniach 25 listopada - 10 grudnia przeprowadzamy kampanię "Białej Wstążki" której celem jest promowanie u mężczyzn właściwych postaw i sprzeciwu wobec przemocy stosowanej w stosunku do kobiet. W dniu 25 listopada 2014 r.w naszej szkole podczas apeli nastąpi inauguracja tegorocznej V Suwalskiej kampanii pod hasłem "Tato, synu...Porozmawiajmy o mocy bez przemocy"  oraz wyłonienie szkolnych ambasadorów- dżentelmenów klasowych oraz dżentelmenów Rady Pedagogicznej. Zachęcamy wszystkich do aktywnego włączania się  w kampanię "Białej Wstążki".
Partnerzy kampanii: Komenda Miejska Policji w Suwałkach, Urząd Miasta w Suwałkach, Starostwo Powiatowe w Suwałkach, Areszt Śledczy w Suwałkach, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Centrum Edukacji Nauczycieli, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Suwałkach, Fundacja EGO, Stowarzyszenie Pryzmat, placówki oświatowe i lokalne media.
 

Anna Anuszkiewicz - pedagog szkolny

 
Konkurs 4.11.2014

 Wyniki

 

Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego

przeprowadzonego 4 listopada 2014r.

Do etapu rejonowego zakwalifikowane zostały następujące osoby: 

Imię i nazwisko

Szkoła

Wynik punktowy

Weronika Buczyńska

Zespół Szkół nr 3 w Suwałkach

90

Bogdan Aleksander Jaczewski

Zespół Szkół w Krasnopolu

90

Waleria Marta Gromkowska

Gimnazjum nr 4 w Augustowie

91

Maksymilian  Łejmel

Zespół Szkół nr 9 w Suwałkach

91

Sylwia Semborowska

Gimnazjum im. Ks. Stanisława Konarskiego w Wąsoszu

90

 
Projekt "Wielokulturowość Suwalszczyzny"
    
Ze względu na współpracę naszej Szkoły z Pracownią Rękodzieła i Rzemiosła Suwalskiego Ośrodka Kultury uczniowie naszego Gimnazjum i VI klasy Szkoły Podstawowej  w dniach 26.09.2014 r. i 03.10.2014 r. mieli możliwość uczestniczyć w projekcie "Wielokulturowość Suwalszczyzny". Pierwszego dnia odbyła się wycieczka autokarowa po Suwalszczyźnie, podczas której uczestnicy odbyli wędrówkę po historii regionu od czasów plemion Jaćwieskich mieszkających na Górze Zamkowej ( odwiedzili nowo powstałą izbę regionalną o Jaćwingach w Szurpiłach), poprzez staroobrzędowców ze wsi Wodziłki, jeleniewskich żydów i mniejszość litewską w Puńsku. W dniu drugim uczniowie poznali bogatą historię wielokulturowego dawniej miasta Suwałki.
Więcej…
 
Kre@tywne Suwałki

 http://sp11.suwalki.pl///images/rsgallery/display//_KA56886.jpg.jpg  

  

7 listopada 2014 roku uczniowie klasy III C i III D naszego gimnazjum wzięli udział w imprezie "Kre@tywne Suw@łki" zorganizowanej w Parku Naukowo-Technologicznym. W trakcie trzygodzinnego spotkania "doświadczyliśmy" interaktywnej "Wystawy Eksperymentuj!"  Centrum Nauki Kopernik z Warszawy oraz naukowych stoisk suwalskich szkół i Politechniki Białostockiej. Były roboty, tablice multimedialne, eksperymenty, możliwość samodzielnego przeprowadzenia doświadczenia i łazik marsjański - zwycięzca zawodów University of Chalenge w Stanach Zjednoczonych, skonstruowany przez sześciu studentów Politechniki Białostockiej.

Więcej…
 
Nietypowa lekcja geografii

 

 
  2 października 2014 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ciekawej lekcji która poświęcona została astronomii. Odbyła się ona w " Mobilnym Planetarium". Pokazy odbywały się w półsferycznej kopule, gdzie za pośrednictwem specjalnego zwierciadła uczniowie przenieśli się w KOSMOS. Podczas pokazu w komfortowych warunkach (leżąc) obejrzeliśmy prezentację "Ziemia, Księżyc i Słońce". W prosty i zabawny sposób przedstawione zostały zjawiska które występują na Ziemi. Seans ukazał jak Słońce i Księżyc determinują rytm życia na Ziemi i jaką istotną rolę pełnią w naszym życiu. Po seansie przed szkołą (ZS nr 10) przy pomocy teleskopu obejrzeliśmy niebo nad Suwałkami. Szczególnie podobała nam się obserwacja Słońca. Mieliśmy okazję zobaczyć plamy na Słońcu(ciemniejszy obszar wiemy już, że w tych miejscach  temperatura jest niższa od otoczenia) a niektórzy (kiedy chmury nie przesłaniały ) nawet wybuchy na Słońcu. 
 Być może, dzięki tym zajęciom, któryś z uczniów odkryje w sobie pasję do odkrywania kosmosu, lub zechce w przyszłości zostać astronomem.? Kto wie...?
Anna Harasimowicz

 

 

 
Więcej artykułów…
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 9 z 19