SP 11 - aktualności
Zaćmienie słońca - już jasne dlaczego.

 

20 marca 2015 r. mogliśmy na żywo podziwiać częściowe zaćmienie Słońca. Księżyc zakrył prawie 70 procent tarczy słonecznej. Zaćmienie Słońca to zjawisko astronomiczne powstające, gdy Księżyc znajduje się pomiędzy Słońcem a Ziemią i przesłoni światło słoneczne.

         Uczniowie z zaciekawieniem przyglądali się zaćmieniu Słońca. Jak przyznawali warto było popatrzeć w niebo, bo przecież takie zjawisko nie zdarza się często. Najbliższe częściowe zaćmienie nastąpi 2021 r. a całkowite  będzie można podziwiać na naszym terenie dopiero za 120 lat.                                                                                                                                                                                                                                      A. Harasimowicz

 

 
Wiosna, wiosna, wiosna ...

   

I stało się... mamy wiosnę! W tym roku chyba nikomu nie chciało sie iśc na wagary, bo przecież w szkole bylo super! Ale jeśli ktoś jednak wybrał taką nieatrakcyjną formę przywitania wiosny jaką są wagary, niech mocno żałuje :-(  Samorząd uczniowski - zgodnie z zapowiedzią -  przygotował szereg atrakcji: konkurs na najpiekniejsza Marzannę oraz Mini Playback Show. W tych konkursowych konkurencjach BEZKONKURENCYJNA okazała sie klasa II A LICEUM! Mam nadzieję, ze nikt nie wątpi, ze Pani Marzanna to najpiękniejsza Marzanna! Poza tym uczniowie tej klasy nazbierali najwięcej groszy na zbiórkę GÓra Grosza, która również została podsumowana podczas Dnia Samorządności. GRATULUJEMY! JESTEŚCIE SUPER! Pozostali uczestnicy zabawy również wypadli wspaniale. Widać było, jak wspólne działania zintegrowały Was. Podziekowania za przygotowanie tak wspaniałej imprezy należą się Paniom: Annie Pezie i Annie Brzozowskiej - opiekunkom Samorzadów Uczniowskich Gimnazjum i Liceum.

Anna Gawlińska

 
Niezwykłe lekcje przyrody.

   

Spotkanie pod gwiazdami, owocowo - warzywne wnętrzności, chemia w kuchi i nie tylko, fizyka wokół nas. Spotkanie z Ensteinem i Wiedzą. Oj działo się w naszej szkole, działo. 9 marca 2015 r. organizowaliśmy wspólnie Dzień Nauki pod hasłem: "Młody Einstein". Samo wydarzenie było oczywiście wcześniej zaplanowane przez młodzież, nauczycieli i rodziców. Przygotowania trwały prawie miesiąc, ale było warto. Każda klasa wywiązała się z powierzonych zadań, nauczyciele przyrodnicy cieszyli się, że ich nauki są mimo trudności w zdobywaniu wiedzy przez uczniów, tak popularne, rodzice dumni ze swych mądrych i chętnych do działania pociech. Świadczyło o tym ogromne zainteresowanie. Cała impreza była bardzo profesjonalna. Tyle komentarza. Dowiecie się więcej oglądając zdjęcia w galerii.

 

A.G. 

 

 

 
DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI:)

W DNIU 20 MARCA 2015R. W GODZ.9.00 - 11.00 PEDAGOG I PSYCHOLOG SZKOLNY ZAPRASZAJĄ WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH DO "MOBILNEGO GABINECIKU NA PODEŚCIKU" NA HOL NA PARTERZE SZKOŁY, GWARANTUJEMY PRZEMIŁE TOWARZYSTWO PEDAGOGA I PSYCHOLOGA:) ORAZ ICH SOBOWTÓRÓW:) ORAZ ŚWIETNĄ ZABAWĘ!!!
PAMIĘTAJCIE ŻE PEDAGOG I PSYCHOLOGA SĄ DLA TYCH WSZYSTKICH KTÓRZY POTRZEBUJĄ PO PROSTU POGADAĆ. CZEKAMY!!!!!!!!!!!

Anna Anuszkiewicz - pedagog szkolny Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Monika Rynkiewicz - psycholog szkolny - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
Spotkanie z ... Kawą

Dnia 06. 03. 2015 r. nasza klasa II A LO wzięła udział w spotkaniu z Panem Sebastianem Kawą-dziesięciokrotnym zdobywcą tytułu Szybowcowego Mistrza Świata, trzykrotnym Mistrzem Świata w Szybowcowym Grand Prix, złotym medalistą Światowych Igrzysk Olimpijskich w Turynie, wielokrotnym Medalistą Świata i Europy, pierwszym pilotem Międzynarodowej Organizacji Lotniczej i pierwszym w historii pilotem szybowca, który przeleciał nad Himalajami. Opowiadał o swojej pasji, prezentował zdjęcia i filmy. Jednocześnie zachęcał młodych ludzi, aby zainteresowali się szybowcami. Sebastian Kawa przybył do Suwałk na zaproszenie Suwalskiej Szkoły Lotniczej, aby propagować lotnictwo szybowcowe. Szybownictwo to sport, który dostarcza pięknych i niezapomnianych wrażeń. Poruszanie się w trzech wymiarach, skrzydło w skrzydło z szybującymi ptakami, blisko chmur to coś, co zapada głęboko w pamięć i bardzo często - już na zawsze - nie pozwala o sobie zapomnieć. To także wyzwania, których pokonanie przynosi ogromną satysfakcję i uczucie spełnienia. Jak podkreślają zawodowcy ,szybownictwo bardzo często wymaga współpracy i rywalizacji nie tylko z matką naturą, ale też z samym sobą. Poczuć się jak ptak, to marzenie wielu ludzi .Szansę na oderwanie się od ziemi daje szybownictwo, które jest niezapomnianą przygodą.

zafascynowane uczennice klasy II A LO 

 

 
Nasza SYLWIA radną MSWP
 
 
Sylwia Murawka z klasy III B Gimnazjum zdobyła mandat radnej Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podlaskiego. Wybory odbyły się jesienią 2014 r. a 17 marca 2015 r. odbyło się pierwsze posiedzenie Sejmiku. Szczegóły pod linkiem  Sylwio przyjmij od nas gratulacje i działaj! 
Anna Gawlińska
 
II miejsce w Gym Jim

 

Uczennice naszego Gimnazjum: Sylwia Murawka III B, Miriam Salamon III C, Weronika Buczyńska III D i Magdalena Żukowska III D zdobyły II miejsce w Turnieju Anglojęzycznym dla Gimnazjalistów organizowanym przez III LO w Suwałkach. Gratulujemy sukcesu!

A.G.

 

 

 
Vinci w naszej szkole!!!

 

PODZIĘKOWANIE
W dniach 5 i 6 marca 2015 roku w Gimnazjum nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. gen. bryg. pil. Witolda Urbanowicza w Suwałkach, odbyły się warsztaty "Wprowadzenie do efektywnej nauki". Warsztaty przeprowadził pan Grzegorz Pruszko - dyrektor Szkoły Twórczej Nauki "Vinci" z Warszawy.
W imieniu swoim, grona pedagogicznego, rodziców a przede wszystkim uczniów Gimnazjum nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. gen. bryg. pil. Witolda Urbanowicza w Suwałkach składam serdeczne podziękowania za organizację i przeprowadzenie owocnych warsztatów "Wprowadzenie do efektywnej nauki". Zajęcia przybliżyły uczestnikom tajniki efektywnej nauki, poprzez ukazanie roli koncentracji i metod szybkiej nauki w procesie uczenie się jak również wpływu żonglowania na rozwój naszego mózgu. Uczestnicy docenili przygotowanie, zaangażowanie i pełen profesjonalizm prowadzącego - Pana Grzegorza Pruszko, jak również merytoryczną stronę zajęć. Dziękujemy za przekazaną wiedzę, zaraźliwy entuzjazm i pozytywną energię, która zagościła pośród naszej szkolnej społeczności.

z poważaniem
Koordynator warsztatów na terenie Gimnazjum nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. gen. bryg. pil. Witolda Urbanowicza w Suwałkach.
Anna Anuszkiewicz - pedagog szkolny
 
Dzień wiosny 2015
 
Człowieku masz swoje prawa!

"Niewielu z nas potrafi znieść dobrobyt. innych ludzi, rzecz jasna".- Mark Twain

   
Apel poświęcony prawom człowieka był wydarzeniem, które miało na celu obudzić w nas współczucie oraz szacunek względem innych ludzi. Cała prezentacja ukazywała ludzkie cierpienia.Jej zadaniem było pokazanie Nam, że warto pomagać innym, a nie przechodzić obojętnie wobec krzywdy drugiego człowieka. Większość zdjęć poświęcona była ofiarom różnych katastrof życiowych. Dzięki temu każdy z nas mógł uświadomić sobie, ile ma szczęścia w życiu oraz dostrzec, do jakich okrutnych czynów może być zdolny człowiek względem drugiej osoby. Przy zapalonych świecach i nastrojowej muzyce towarzyszącej filmom, mogliśmy w pewnym stopniu odczuć to, co czuli Ci wszyscy ludzie; ofiary przemocy domowej, ubóstwa i konfliktów zbrojnych. Aż trudno sobie wyobrazić, że takie okrutne wydarzenia mają miejsce we współczesnym świecie. Powinniśmy szanować drugiego człowieka, tak jak to jest powiedziane:"Szanuj, a będziesz szanowany". Jeżeli oczekujemy dobrego traktowania to i sami powinniśmy darzyć innych życzliwością. Nawet jedno przykre słowo potrafi zniszczyć drugiego człowieka, a my zazwyczaj tego nie dostrzegamy. Apel ten był dobrym momentem na zastanowienie się, jak możemy zmienić nasze postępowanie wobec bliźniego.
Mamy nadzieję , że ten dzień zostanie na długo w pamięci wszystkich uczniów naszej szkoły. Możliwe, że w niektórych coś się zmieniło. Nikt nie powinien być obojętny na krzywdę, która jest wyrządzana ludziom, bo przecież każdy ma prawo do życia i bycia szczęśliwym.

 

 Aleksandra Ejsmont i Natalia Popiel 

 

 
Integracja w Zespole Szkół nr 3
  
16.02.2015 r. byliśmy uczestnikami niecodziennego spotkania klas integracyjnych naszego gimnazjum  i liceum.
Więcej…
 
Zabawa karnawałowa

22 stycznia 2015 r. miała miejsce kolejna impreza zorganizowana w ramach projektu "Szkoła współpracy - rodzice i uczniowie kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły".

Więcej…
 
Anielski konkurs
 

17 grudnia 2014 r. zostały wręczone nagrody Szkolnego Konkursu "Anioły bożonarodzeniowe" zorganizowanego przez Panią Urszulę Popławską i Panią Dorotę Jabłońską. I miejsce zajęła Jesika Safinowska z klasy IIc, a wyróżnienia: Jakub Daniłowicz Ic, Joanna Trzasko IIa, Sylwia Szczęsna IId, Mikołaj Sikorski IId, Ewa Putra IIb, Wiktoria Dziurdź IIb, Karolina Rowińska IIc, Natalia Kalinowska IIb i Julia Omiljanowicz Id. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!
D. Jabłońska
 

 

 
Relacja z przekazania szlachetnej paczki

 

Zamieszczam relację z przekazania szlachetnej paczki rodzinie, dla której w tym roku przygotowywaliśmy świąteczne podarunki. Dziękuję za włączenie się w tegoroczną akcję. 

Więcej…
 
Świąteczne spotkanie integracyjne

"Naprawdę istnieje tylko jedna radość: obcowania z ludźmi"  Antoine de Saint-Exupery

 

   

 15 grudnia 2014 r. odbyło się w naszej szkole świąteczne spotkanie integracyjne pedagogów wspomagających, ich podopiecznych a także wychowawców i przyjaciół klas integracyjnych.

Więcej…
 
Nagrodzeni w kampanii Białej wstążki 2014

   

W dniach 25 listopada - 10 grudnia 2014 r. nasza szkoła włączyła się w realizację V Suwalskiej kampanii "Białej Wstążki" pod hasłem "Tato, synu...Porozmawiajmy o mocy bez przemocy" której celem było promowanie u mężczyzn właściwych postaw i sprzeciwu wobec przemocy stosowanej w stosunku do kobiet.

Więcej…
 
Grudniowa wycieczka do stolicy
  
 
9 grudnia 2014 r. uczniowie z klas II A, II B oraz II C wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.
Więcej…
 
Dzień Bezpiecznej i Przyjaznej Szkoły

 

8 grudnia 2014 roku w naszej szkole odbył się "Dzień Bezpiecznej i Przyjaznej Szkoły" W trakcie przerwy odbył się happening - "Biały Dzień -  Nasz sprzeciw przeciwko agresji, przemocy i uzależnieniom".

Więcej…
 
Głosujemy na projekt!!!!

Głosujemy na projekt o nazwie: Marian Piekarski ps. ,,Ryś"- historia wyjścia z cienia na mural.

Więcej…
 
Just roll with it - warsztaty kulinarne

 

 

Kolejne działanie programu aktywnej współpracy okazało się bardzo atrakcyjne, efektowne i ... smaczne.

Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 9 z 19