SP 11 - aktualności
Anielski konkurs
 

17 grudnia 2014 r. zostały wręczone nagrody Szkolnego Konkursu "Anioły bożonarodzeniowe" zorganizowanego przez Panią Urszulę Popławską i Panią Dorotę Jabłońską. I miejsce zajęła Jesika Safinowska z klasy IIc, a wyróżnienia: Jakub Daniłowicz Ic, Joanna Trzasko IIa, Sylwia Szczęsna IId, Mikołaj Sikorski IId, Ewa Putra IIb, Wiktoria Dziurdź IIb, Karolina Rowińska IIc, Natalia Kalinowska IIb i Julia Omiljanowicz Id. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!
D. Jabłońska
 

 

 
Relacja z przekazania szlachetnej paczki

 

Zamieszczam relację z przekazania szlachetnej paczki rodzinie, dla której w tym roku przygotowywaliśmy świąteczne podarunki. Dziękuję za włączenie się w tegoroczną akcję. 

Więcej…
 
Świąteczne spotkanie integracyjne

"Naprawdę istnieje tylko jedna radość: obcowania z ludźmi"  Antoine de Saint-Exupery

 

   

 15 grudnia 2014 r. odbyło się w naszej szkole świąteczne spotkanie integracyjne pedagogów wspomagających, ich podopiecznych a także wychowawców i przyjaciół klas integracyjnych.

Więcej…
 
Nagrodzeni w kampanii Białej wstążki 2014

   

W dniach 25 listopada - 10 grudnia 2014 r. nasza szkoła włączyła się w realizację V Suwalskiej kampanii "Białej Wstążki" pod hasłem "Tato, synu...Porozmawiajmy o mocy bez przemocy" której celem było promowanie u mężczyzn właściwych postaw i sprzeciwu wobec przemocy stosowanej w stosunku do kobiet.

Więcej…
 
Grudniowa wycieczka do stolicy
  
 
9 grudnia 2014 r. uczniowie z klas II A, II B oraz II C wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.
Więcej…
 
Dzień Bezpiecznej i Przyjaznej Szkoły

 

8 grudnia 2014 roku w naszej szkole odbył się "Dzień Bezpiecznej i Przyjaznej Szkoły" W trakcie przerwy odbył się happening - "Biały Dzień -  Nasz sprzeciw przeciwko agresji, przemocy i uzależnieniom".

Więcej…
 
Głosujemy na projekt!!!!

Głosujemy na projekt o nazwie: Marian Piekarski ps. ,,Ryś"- historia wyjścia z cienia na mural.

Więcej…
 
Just roll with it - warsztaty kulinarne

 

 

Kolejne działanie programu aktywnej współpracy okazało się bardzo atrakcyjne, efektowne i ... smaczne.

Więcej…
 
V Suwalska Kampania "Białej Wstążki"

 

 

Już od czterech lat na terenie Zespołu Szkół nr 3 w dniach 25 listopada - 10 grudnia przeprowadzamy kampanię "Białej Wstążki" której celem jest promowanie u mężczyzn właściwych postaw i sprzeciwu wobec przemocy stosowanej w stosunku do kobiet. W dniu 25 listopada 2014 r.w naszej szkole podczas apeli nastąpi inauguracja tegorocznej V Suwalskiej kampanii pod hasłem "Tato, synu...Porozmawiajmy o mocy bez przemocy"  oraz wyłonienie szkolnych ambasadorów- dżentelmenów klasowych oraz dżentelmenów Rady Pedagogicznej. Zachęcamy wszystkich do aktywnego włączania się  w kampanię "Białej Wstążki".
Partnerzy kampanii: Komenda Miejska Policji w Suwałkach, Urząd Miasta w Suwałkach, Starostwo Powiatowe w Suwałkach, Areszt Śledczy w Suwałkach, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Centrum Edukacji Nauczycieli, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Suwałkach, Fundacja EGO, Stowarzyszenie Pryzmat, placówki oświatowe i lokalne media.
 

Anna Anuszkiewicz - pedagog szkolny

 
Konkurs 4.11.2014

 Wyniki

 

Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego

przeprowadzonego 4 listopada 2014r.

Do etapu rejonowego zakwalifikowane zostały następujące osoby: 

Imię i nazwisko

Szkoła

Wynik punktowy

Weronika Buczyńska

Zespół Szkół nr 3 w Suwałkach

90

Bogdan Aleksander Jaczewski

Zespół Szkół w Krasnopolu

90

Waleria Marta Gromkowska

Gimnazjum nr 4 w Augustowie

91

Maksymilian  Łejmel

Zespół Szkół nr 9 w Suwałkach

91

Sylwia Semborowska

Gimnazjum im. Ks. Stanisława Konarskiego w Wąsoszu

90

 
Projekt "Wielokulturowość Suwalszczyzny"
    
Ze względu na współpracę naszej Szkoły z Pracownią Rękodzieła i Rzemiosła Suwalskiego Ośrodka Kultury uczniowie naszego Gimnazjum i VI klasy Szkoły Podstawowej  w dniach 26.09.2014 r. i 03.10.2014 r. mieli możliwość uczestniczyć w projekcie "Wielokulturowość Suwalszczyzny". Pierwszego dnia odbyła się wycieczka autokarowa po Suwalszczyźnie, podczas której uczestnicy odbyli wędrówkę po historii regionu od czasów plemion Jaćwieskich mieszkających na Górze Zamkowej ( odwiedzili nowo powstałą izbę regionalną o Jaćwingach w Szurpiłach), poprzez staroobrzędowców ze wsi Wodziłki, jeleniewskich żydów i mniejszość litewską w Puńsku. W dniu drugim uczniowie poznali bogatą historię wielokulturowego dawniej miasta Suwałki.
Więcej…
 
Kre@tywne Suwałki

 http://sp11.suwalki.pl///images/rsgallery/display//_KA56886.jpg.jpg  

  

7 listopada 2014 roku uczniowie klasy III C i III D naszego gimnazjum wzięli udział w imprezie "Kre@tywne Suw@łki" zorganizowanej w Parku Naukowo-Technologicznym. W trakcie trzygodzinnego spotkania "doświadczyliśmy" interaktywnej "Wystawy Eksperymentuj!"  Centrum Nauki Kopernik z Warszawy oraz naukowych stoisk suwalskich szkół i Politechniki Białostockiej. Były roboty, tablice multimedialne, eksperymenty, możliwość samodzielnego przeprowadzenia doświadczenia i łazik marsjański - zwycięzca zawodów University of Chalenge w Stanach Zjednoczonych, skonstruowany przez sześciu studentów Politechniki Białostockiej.

Więcej…
 
Nietypowa lekcja geografii

 

 
  2 października 2014 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ciekawej lekcji która poświęcona została astronomii. Odbyła się ona w " Mobilnym Planetarium". Pokazy odbywały się w półsferycznej kopule, gdzie za pośrednictwem specjalnego zwierciadła uczniowie przenieśli się w KOSMOS. Podczas pokazu w komfortowych warunkach (leżąc) obejrzeliśmy prezentację "Ziemia, Księżyc i Słońce". W prosty i zabawny sposób przedstawione zostały zjawiska które występują na Ziemi. Seans ukazał jak Słońce i Księżyc determinują rytm życia na Ziemi i jaką istotną rolę pełnią w naszym życiu. Po seansie przed szkołą (ZS nr 10) przy pomocy teleskopu obejrzeliśmy niebo nad Suwałkami. Szczególnie podobała nam się obserwacja Słońca. Mieliśmy okazję zobaczyć plamy na Słońcu(ciemniejszy obszar wiemy już, że w tych miejscach  temperatura jest niższa od otoczenia) a niektórzy (kiedy chmury nie przesłaniały ) nawet wybuchy na Słońcu. 
 Być może, dzięki tym zajęciom, któryś z uczniów odkryje w sobie pasję do odkrywania kosmosu, lub zechce w przyszłości zostać astronomem.? Kto wie...?
Anna Harasimowicz

 

 

 
Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

http://www.zyraffa.pl/img/aktualnosci/143/zdj_akt_143_elem_main.jpg 

11 Listopada 2014 r. o godz. 10.30 Mszą świętą w konkatedrze św. Aleksandra w Suwałkach rozpoczęły się obchody Narodowego Święta Niepodległości. Podczas uroczystości nastąpiło odsłonięcie pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego. Delegacja młodzieży z naszego Zespołu również uczestniczyła w tym ważnym wydarzeniu. 12 listopada 2014 r. odbył się natomiast uroczysty Apel upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości przygotowany przez młodzież Gimnazjum oraz Panie: Beatę Zawadzką, Luizę Podziewską oraz Annę Szczodruch. Powagę dnia świątecznego podkreślały galowe stroje oraz niecodzienny klimat powagi i refleksji. Uczciliśmy ten dzień z należytą godnością.

                                                                                                                                    Anna Gawlińska - wicedyrektor 

 

 
Projekt edukacyjny "Czy Suwalszczyzna może być atrakcyjna dla dzieci?"

   

1 października 2014 r. cała nasza klasą III D wraz z panią Ulą Popławską zorganizowała wycieczkę po Suwalszczyźnie. Było to uwieńczenie projektu, który realizowaliśmy przez prawie cały poprzedni rok szkolny. Projekt był zatytułowany: "Czy Suwalszczyzna może być atrakcyjna dla dzieci?".

Więcej…
 
XIX EDYCJA FESTIWALU PIOSENKI DZIECIĘCEJ "ZŁOTA NUTKA"

 

W  dniu 23 października 2014r. po raz kolejny grupa młodzieży z naszego gimnazjum i liceum, wraz z opiekunkami Panią Dorotą Skowrońską i Panią Marzanną Kamińską, z ogromną przyjemnością udała się do Suwalskiego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego na ul. Przytorową w Suwałkach. Tym razem zaprezentowaliśmy się w utworze Libera & Sylwii Grzeszczak "Co z nami będzie".  Młodzież od trzech tygodni intensywnie  i z wielkim zaangażowaniem przygotowywała się do występu, a pomysły na utwór pojawiały się już wkrótce po rozpoczęciu roku szkolnego. Od samego rana humory nam dopisywały. Po przyjeździe na miejsce zostaliśmy, jak zawsze, mile przyjęci. "Dramat" zaczął się kilka chwil później. Nie dość, że przyjechało mniej wykonawców, to jeszcze okazało się, że płyta na której była nagrana piosenka nie działa, awaryjny pendrive uszkodzony i na 5 minut przed rozpoczęciem festiwalu zostaliśmy bez podkładu muzycznego. Atmosfera zrobiła się nerwowa. Na wysokości zadania stanął dyżurny informatyk ośrodka, który w ostatniej chwili uratował sytuację. Zaśpiewaliśmy z podkładem, choć innym niż ten do którego ćwiczyliśmy, ale młodzież świetnie sobie poradziła. 
   Po raz kolejny młodzież pokazała, że potrafi poradzić sobie w każdej nawet najbardziej stresującej sytuacji, że chcieć to móc. Każdy z nich dał z siebie wszystko, przezwyciężając swoją nieśmiałość i swój stres, który zawsze im towarzyszy. 
    Za rok wybieramy się na jubileuszową, bo XX edycję festiwalu. Chęci i pomysłów na pewno nie zabraknie naszej młodzieży.

                                                                                                                                                           Dorota Skowrońska - pedagog wspomagający

 

 
Otrzęsiny klas I gimnazjum

9 października 2014 r. w naszej szkole została zorganizowana impreza integracyjno-otrzęsinowa w której udział wzięli uczniowie klas I gimnazjum w raz z wychowawcami.. Organizatorem imprezy była p.Anna Anuszkiewicz - pedagog szkolny oraz uczennice z klasy II b (Wiktoria Dziurdź, Dominika Korejwo, Aleksandra Waraksa, Karolina Obuchowska i Ewa Putra). Wychowawcy wraz z uczniami przenieśli się w świat "Ćwierćlandu -państwa okrągłego jak naleśnik, który składa się z czterech krajów - każdy w innym kolorze (...)". Młodzież miała za zadanie zaaranżować cztery kraje w wybranych przez siebie kolorach (czerwonym, zielonym, żółtym i niebieskim).  Uczestnicy zabawy wykazali się dużą kreatywnością, pomysłowością oraz umiejętnością efektywnej współpracy podczas wykonywania zadań, jakimi były: przygotowanie stroju w określonym kolorze, stworzenie herbu oraz hymnu swojego kraju, opowieść o najważniejszym święcie państwowym oraz prezentacja narodowego menu. Ponadto uczniowie przeszli sprawdzian wiedzy i umiejętności w trakcie przygotowanych konkurencji - Co wiem o szkole?, Portret wychowawcy, Jak oni śpiewają?. Było dużo radosnych chwil, pełnych śmiechu i dobrej zabawy. Młodzież wraz  wychowawcami  miała okazję poznać się jeszcze lepiej i zintegrować z całą społecznością pierwszoklasistów. Na zakończenie wychowawcy otrzymali Certyfikaty poświadczające przyjęcie ich wychowanków do braci uczniowskiej Gimnazjum nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. gen. bryg. pil. Witolda Urbanowicza w Suwałkach. 
 

 
"...swoi zapamiętają"

     

  " Nie można mieć żalu, gdy zapominają obcy. Ale można mieć nadzieję, że swoi zapamiętają. Bo nie tylko o Wielką Brytanię była bitwa." - pisał w swoich wspomnieniach gen. bryg. pil. Witold Urbanowicz. Dziś możemy z dumą powiedzieć, że pamiętamy i będziemy pamiętać o Nim i wszystkich bohaterach, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny na frontach II wojny światowej.
   Cztery lata temu 15 października 2010 r. Gimnazjum nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi oraz IV Liceum Ogólnokształcące w Suwałkach otrzymały Imię wybitnego Polaka, odważnego i niezłomnego patrioty, jednego z filarów polskiego lotnictwa myśliwskiego, najlepszego polskiego pilota podczas Bitwy o Wielką Brytanię, pochodzącego z Olszanki koło Suwałk gen. bryg. pil. Witolda Urbanowicza. Już wówczas zaczęły się przygotowania do utworzenia w szkole Izby Jego Pamięci. Początkiem zbiorów były przedmioty osobiste należące do W. Urbanowicza oraz pamiątki po Nim, przekazane przez rodzinę naszego Patrona, z którą nawiązaliśmy kontakt. Stopniowo, dzięki wsparciu finansowemu Rady Rodziców, wyposażyliśmy Izbę w niezbędne gabloty wystawowe. 14 października 2014 r. z udziałem członków Rodziny naszego Patrona, władz miasta Suwałki, przedstawicieli Samorządu Miejskiego, 14 Suwalskiego Dywizjonu Artylerii Przeciwpancernej, byłych Dyrektorów Zespołu Szkół nr 3 oraz wszystkich pracowników naszych szkół i uczniów dokonaliśmy uroczystego otwarcia Izby Pamięci gen. bryg. pil. Witolda Urbanowicza.
  To niecodzienne wydarzenie  poprzedziły przygotowania, w które zaangażowali się pracownicy szkół oraz uczniowie, którzy pogłębili swoją wiedzę o Patronie poprzez udział w lekcjach muzealnych, konkursie czy przygotowywaniu plakatu, dekoracji oraz programu artystycznego.
  Uroczystość wywołała w wielu osobach refleksję nad tym, czym jest dla nas - współczesnych Polaków - wolność i wdzięczność dla tych, którzy walczyli o nią w czasach, gdy chciano nam ją odebrać. Izba Pamięci naszego Bohatera będzie miejscem, które pomoże w kształtowaniu postaw patriotycznych oraz szacunku do drugiego człowieka, w myśl wartości wypisanych na sztandarach: "Bóg, honor, Ojczyzna". 

Anna Gawlińska 

 
Wybory do SU

                            

29 września 2014 r. licealiści i gimnazjaliści wybrali swoich przedstawicieli do władz Samorządu Uczniowskiego obu szkół oraz opiekunów SU. Wybory poprzedziła kampania wyborcza. Dla całej społeczności szkolnej była to żywa lekcja kształtowania postawy obywatelskiej. Opiekunkami SU zostały Panie: Anna Brzozowska i Anna Peza.

 

 
Życzenia

 

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Dyrekcji, Nauczycielom
oraz Wszystkim  Pracownikom Zespołu Szkół nr 3 w Suwałkach
składamy najserdeczniejsze życzenia:
zdrowia,  zadowolenia, optymizmu i wszelkiej pomyślności
w życiu osobistym.

Dziękujemy Państwu za trud wypełniania niełatwej misji nauczyciela
i wyrażamy słowa uznania dla dorobku i osiągnięć Waszej pracy życząc dalszych sukcesów zawodowych.

Rada Rodziców

 
Więcej artykułów…
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 9 z 19