SP 11 - aktualności
Ostatni dzwonek klas III LO
   
25 kwietnia 2014 r. pożegnaliśmy uroczyście uczniów klas III naszego liceum. Były wspomnienia, podziękowania i życzenia - przede wszystkim połamania piór na maturze, ale również mądrych i trafnych życiowych decyzji. Abiturienci! Zawsze będziemy o Was pamiętać i mamy nadzieję, że i Wy niekiedy odwiedzicie swoją szkołę, by opowiedzieć, jak Wam się wiedzie w dorosłym życiu. Zapraszamy i czekamy!
 
Zajęcia pozalekcyjne w roku szkolnym 2017/2018

 


Zajęcia dodatkowe realizowane w ramach Art. 42 - II półroczeotwórz w PDF


Zajęcia sportowe z elementami gimnastyki korekcyjno - kompensacyjnejotwórz w PDFpobierz dokument Worda


Zajęcia pozalekcyjne realizowane w ramach Programu Aktywny Suwalczanin w okresie od 05.03.2018 r. do 08.06.2018 r. (10 tygodni) - otwórz w PDFpobierz dokument Worda 


Zajęcia pozalekcyjne finansowane ze środków Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Suwałkach w 2018 roku (od 12 marca do 1 czerwca) - format WORD * format PDF


 
Gala Laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych 2013/2014

 

16 kwietnia 2014 r. mieliśmy zaszczyt gościć w naszym Zespole Szkół laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych 2013/2014 dla uczniów gimnazjum. Dyplomy zwycięzcom wręczali: Wicekurator Kuratorium Oświaty w Białymstoku - Pani Wiesława Ćwiklińska, Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Suwałkach - Pan Andrzej Raczyło oraz Wiceprezydent Miasta Suwałk - Pan Marek Buczyński. Cieszymy się, ze tak doniosła uroczystość miała miejsce w naszej szkole, tym bardziej, że wśród laureatów jest ośmioro naszych uczniów. Wszystkim składamy serdeczne gratulacje. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

 
Egzamin gimnazjalny

 

Strona w budowie
 
W atmosferze wielkopostnej powagi

   

07 kwietnia 2014 r. w Wiżajnach odbył się II Powiatowy Konkurs Pieśni i Piosenki Religijnej o tematyce Wielkopostnej i Wielkanocnej zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Suwałkach, Parafię pw. Św. Teresy z Avila w Wiżajnach i Publiczne Gimnazjum w Wiżajnach. Uczennice naszej szkoły zajęły: w kategorii solista III miejsce - Elżbieta Natalia Sawicka i w kategorii zespół II miejsce - Elżbieta Natalia Sawicka, Martyna Cherubin i Katarzyna Małachwiej. Kolejny sukces! Do konkursu przygotowali dziewczęta: Pani Dorota Jabłońska - nauczycielka muzyki oraz Brat Andrzej Nowakowski - organista w parafii Bożego Ciała.

Dorota Jabłońska

 

 

 
TOEFL Junior /egzamin międzynarodowy/ w naszej szkole!

   

 Język angielski jest warunkiem swobodnego funkcjonowania na całym świecie. Jego znajomość jest potrzebna dla uzyskania dostępu do jak najszerszych możliwości we wszystkich dziedzinach życia: edukacji, pracy oraz w życiu prywatnym. W dniu 11 lutego 2014 r. odbyła się pilotażowa wersja międzynarodowego egzaminu językowego TOEFL Junior, którą przeprowadziły nauczycielki języka angielskiego:
Monika Baranowska i Beata Różyńska.    
   W sesji wzięło udział 29 uczniów, w tym troje uczniów ze Szkoły Podstawowej:
  > Anna Rocka
      >  Barbara Szulc
  > Jakub Pilch

                                                                                  W najlepszej trójce znaleźli się:

  v  Zuzanna Witkowska
v  Szymon Salamon
v  Michalina Cyran

 Egzamin składał się ze 126 pytań i trwał ok. 110 minut.

Więcej…
 
Konkursy recytatorskie ku czci bł. Jana Pawła II

   

27 kwietnia 2014 r. będziemy przeżywać dzień kanonizacji Naszego Papieża Jana Pawła II. W Zespole Szkół nr 3 młodzież i dzieci z suwalskich szkół już w dniach 2 - 3 - 4 tego miesiąca oddały cześć Wielkiemu Polakowi, recytując wiersze o tematyce religijnej. Najstarsi uczestnicy już IX edycji Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych prezentowali utwory Karola Wojtyły, młodzież gimnazjalna (po raz ósmy) oraz po raz pierwszy dzieci ze szkół podstawowych poezję religijną dowolnych autorów. Jednakże i na tych poziomach poezja Papieża Polaka cieszyła się powodzeniem. Niezwykłym doświadczeniem dla jurorów była prezentacja fragmentu "Tryptyku Rzymskiego" przez dziewczynkę ze szkoły podstawowej. Ten trudny utwór potrafiła nie tylko pięknie wyrecytować, ale też ciekawie zinterpretować. Miłym zaskoczeniem dla organizatorów była też liczba tegorocznych uczestników. Z dwudziestu suwalskich szkół różnych poziomów przybyły siedemdziesiąt trzy osoby. Cieszymy się, że młodzież i dzieci sięgają po poezję. Świadczy to o ich wrażliwości na piękno i na bogactwo treści zawartych w liryce. 

Więcej…
 
I Powiatowy Konkurs Piosenki Ludowej

                 

 28 marca 2014 roku w Zespole Szkół nr 3 w Suwałkach odbył się I Powiatowy Konkurs Piosenki Ludowej pod patronatem Starostwa Powiatowego i Suwalskiego Ośrodka Kultury. Koordynatorem tego przedsięwzięcia była Pani Dorota Jabłońska - nauczycielka ww. szkoły. Cel przyświecający organizatorom to rozbudzenie zainteresowań kulturą ludową naszego regionu, popularyzacja polskiej muzyki ludowej, integracja środowiska wiejskiego i miejskiego oraz wspólna zabawa.

Więcej…
 
Naszych Dziewięcioro Wspaniałych

Znamy już wyniki tegorocznych Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Białymstoku. Ośmioro uczniów naszego gimnazjum zdobyło tytuł laureata a jedna osoba tytuł finalisty. Dwie osoby są wielokrotnymi laureatami.

A oto lista Naszych Dziewięciorga Wspaniałych:

Piotr Wasilewski klasa III c - laureat Konkursu Przedmiotowego z Matematyki, Chemii, Geografii i Historii

Zuzanna Witkowska klasa III e - laureatka Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego, Języka Niemieckiego i Biologii

Natalia Rynkiewicz klasa III d - laureatka Konkursu Przedmiotowego z Historii

Michalina Cyran klasa III c - laureatka Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego

Weronika Buczyńska klasa II d - laureatka Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego

Szymon Jakub Salamon klasa III d -  laureat Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego

Magdalena Żukowska klasa II d - laureatka Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego

Emilia Wysocka klasa III c - laureatka Konkursu Przedmiotowego z Języka Niemieckiego

Miriam Salamon klasa II c - finalistka Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego 

Gorące GRATULACJE uczniom, nauczycielom przygotowującym ich do konkursów oraz rodzicom składa
Dyrekcja z Radą Pedagogiczną i Radą Rodziców !

 

 

 
Konkurs angielsko - niemiecki roztrzygnięty

 

   

II Edycja Konkursu Angielsko-Niemieckiego dla uczniów publicznych szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych przeprowadzonego 10 stycznia 2014 r.

Więcej…
 
1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
 
                    
1 marca 2014 r. wzięliśmy udział w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To Dzień ustanowiony 3 lutego 2011 r. przez Sejm RP, dzięki staraniom środowisk niepodległościowych oraz śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który wystąpił z taką inicjatywą ustawodawczą.
Więcej…
 
Ludowe warsztaty artystyczne

 

    

 

W grudniu 2013 r. gimnazjaliści z klas pierwszych uczestniczyli w zajęciach artystycznych, na których przeprowadzenie zostały zaproszone instruktorki z pracowni Rękodzieła i Rzemiosła Suwalskiego Ośrodka Kultury: Pani Halina Lutyńska i Pani Lidia Żyniewicz. Zajęcia obejmowały zakres wiedzy związanej ze zwyczajami wigilijnymi na Suwalszczyźnie. 

Więcej…
 
Koncert Tomasza Żółtko

 

  22 stycznia 2014 r. w Zespole Szkół nr 3 miało miejsce niecodzienne wydarzenie kulturalne - koncert Tomasza Żółtko - współczesnego barda, wrażliwego na piękno, prawdę i dobro artysty, autora tekstów refleksyjno - moralnych. Podczas koncertu mieliśmy możliwość zastanowić się nad wartościami w naszym życiu, nad tym, co jest dla człowieka najważniejsze. Pan Tomasz z dużą dawką humoru przedstawił nam swoje życie i twórczość.
  Serdecznie dziękujemy Pani Jolancie Hawrus - mamie naszej absolwentki - za możliwość wysłuchania koncertu tego niezwykłego artysty.

Anna Gawlińska 

 

 

 
Jasełka 2014

 

     

   20 XII 2013 r. odbyły się Jasełka przygotowane głównie przez uczniów klas pierwszych gimnazjum. Cały spektakl przygotowywaliśmy od miesiąca. Aktorzy po lekcjach spotykali się Panią Popławską i ćwiczyli swoje kwestie. W piątek przed świętami zagraliśmy trzy razy. Cały występ miał uświadomić widowni, czy w święta najważniejsze są zakupy i prezenty, czy jednak Narodziny Chrystusa i ciepło rodzinne. Przed pierwszym występem byliśmy trochę zdenerwowani, a otuchy dodawała nam Pani Ula. Na sali było mnóstwo uśmiechów, co nam dodało odwagi. Chórek, który wystąpił jako pierwszy,œświetnie zaśpiewał. Aktorzy jednak nie byli gorsi. 
   Po całym wydarzeniu, uczniowie wracali do klas. Mamy nadzieję, że byli zadowoleni i że znaleźli odpowiedź, co a raczej Kto jest najważniejszy w czasie Świąt Bożego Narodzenia.

                                                                                           uczennica  Natalia grająca Babcię

 
Mój szkolny kolega z misji - kiermasz charytatywny

      

 

Dnia  18 grudnia w naszej szkole odbył się kiermasz, jako finał udziału w części charytatywnej XIII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Misyjnego "Mój Szkolny Kolega z Misji", na którym były sprzedawane ozdoby bożonarodzeniowe wykonane przez uczniów klas pierwszych gimnazjum. Każdy uczeń otrzymał... spinacz, z którego wykonał... aniołka według własnego pomysłu. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością i dlatego aniołki były niepowtarzalne. W akcji pomogła również Pani Dorota Jabłońska prowadząca zajęcia artystyczne, która samodzielnie wykonała stroiki oraz kartki bożonarodzeniowe. W czasie zebrania otwartego rodzice oraz nauczyciele kupowali ozdoby, a suma 272 zł., jaką zebraliśmy została przekazana na rzecz przedszkola w Kolwezi w Demokratycznej Republice Kongo. 
     Uczniowie byli bardzo zadowoleni, że mogą wspomóc dzieci, które mają gorsze warunki do nauki niż oni. W pracę włożyli dużo serca i zaangażowania,  a mają również nadzieję, że  w finale konkursu misyjnego zdobędą nagrodę.
U. Popławska

 

 

 

 
Spartakiada dzieci niepełnosprawnych

 

 

      

 

06.12.2013r. młodzież z naszej szkoły wzięła udział w  XXIII Spartakiadzie Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski. Na wspólną zabawę przybyło mnóstwo dzieci i młodzieży jak również rodzice i opiekunowie. Uczestnicy bawili się przy akompaniamencie zespołu, wspólnie malowali kolorowanki oraz współzawodniczyli w grach i zabawach sportowych. Dużym zainteresowaniem cieszyła się przejażdżka na kucykach. Punktem kulminacyjnym spotkania było przybycie Mikołajów, wspólna z nimi zabawa a następnie wręczenie paczek. Uczniowie naszej szkoły każdego roku z niecierpliwością czekają na Mikołajki i zawsze chętnie biorą w nich udział. Wspólne przebywanie ze sobą osób pełno- i niepełnosprawnych pozwoliło nam inaczej spojrzeć na problemy dnia codziennego i "naładować się" pozytywną energią na długi czas.

Dorota Skowrońska 

 
Przegląd kolęd i pastorałek 2013

    

18.12.2013r. uczniowie z klas integracyjnych wzięli udział w kolejnym już Przeglądzie Kolęd i Pastorałek zorganizowanym przez Suwalski Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Suwałkach. Dzień później uczestniczyli również w Przeglądzie Kolęd i Pastorałek "Cicha Noc" w Zespole Szkół Nr 10 w Suwałkach. Młodzież zaprezentowała pastorałkę pt. "Gore gwiazda Jezusowi" z repertuaru Arki Noego. Odpowiednio ucharakteryzowani stanowili piękny, żywy obrazek Świętej Rodziny. Z pasją i wielkim zaangażowanie przygotowywali się do tego występu. Każdy z wykonawców pokonał w sobie strach i nieśmiałość przed występem co zostało docenione przez publiczność gromkimi brawami. Jedna z uczennic, Joanna Kempisty z kl. IIA LO, z własnej inicjatywy samodzielnie wykonała napis z życzeniami świątecznymi od całego Zespołu Szkół Nr 3, który grupa zaprezentowała na zakończenie występu.Po raz kolejny sprawdziło się powiedzenie, że chcieć to móc!!! Oby naszym uczniom nigdy nie zabrakło zapału do rozwijania swoich talentów i zdolności, nawet tych najmniejszych!

Dorota Skowrońska 

 
SZLACHETNA PACZKA DOSTARCZONA!!!

Dyrekcja Zespołu Szkół nr 3 w Suwałkach składa serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom - rodzicom, uczniom, pracownikom szkoły i całej społeczności szkolnej, którzy przyczynili się do zebrania darów w akcji "Szlachetna Paczka". Wsparcie materialne, ale również nadzieja i wiara w ludzką dobroć trafiły do potrzebującej rodziny.

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

                                                                     Jan Paweł II

 

 

 
BIAŁA WSTĄŻKA

 

W Suwałkach ruszyła IV Suwalska Kampania Białej Wstążki. Inauguracja kampanii odbyła się 25 listopada 2013 roku w Komendzie Miejskiej Policji w Suwałkach. Kampania będzie trwała do 10 grudnia 2013 r. Kampania "Biała wstążka" to największa na świecie kampania mająca na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet, skierowana głównie do mężczyzn i chłopców. Noszenie wstążki jest symbolem sprzeciwu dotyczącego stosowania przemocy przez mężczyzn, a także osobistym zobowiązaniem noszącego ją, że nigdy nie będzie stosować, akceptować lub milczeć na temat przemocy wobec kobiet. W naszej szkole 29 listopada 2013 r.odbyła się inauguracja kampanii, podczas której mężczyźni przyjęli symbol Białej Wstążki.

 

 
11 Listopada Narodowe Święto Niepodległości

"Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości."

Józef Piłsudski

                                          

11 listopada 2013r. świętowaliśmy 95 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.  W naszej szkole odbył się uroczysty apel, w którym przypomnieliśmy sobie, czym była walka o wolność i jak bardzo jest ona cenna dla nas, mogących żyć w wolnym i niepodległym kraju. W dzień Święta tradycyjnie wzięliśmy udział we Mszy Świętej za Ojczyznę a następnie złożyliśmy kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza na cmentarzu przy ulicy Bakałarzewskiej. 

 
Więcej artykułów…
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 10 z 18