SP 11 - aktualności
Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

http://www.zyraffa.pl/img/aktualnosci/143/zdj_akt_143_elem_main.jpg 

11 Listopada 2014 r. o godz. 10.30 Mszą świętą w konkatedrze św. Aleksandra w Suwałkach rozpoczęły się obchody Narodowego Święta Niepodległości. Podczas uroczystości nastąpiło odsłonięcie pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego. Delegacja młodzieży z naszego Zespołu również uczestniczyła w tym ważnym wydarzeniu. 12 listopada 2014 r. odbył się natomiast uroczysty Apel upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości przygotowany przez młodzież Gimnazjum oraz Panie: Beatę Zawadzką, Luizę Podziewską oraz Annę Szczodruch. Powagę dnia świątecznego podkreślały galowe stroje oraz niecodzienny klimat powagi i refleksji. Uczciliśmy ten dzień z należytą godnością.

                                                                                                                                    Anna Gawlińska - wicedyrektor 

 

 
Projekt edukacyjny "Czy Suwalszczyzna może być atrakcyjna dla dzieci?"

   

1 października 2014 r. cała nasza klasą III D wraz z panią Ulą Popławską zorganizowała wycieczkę po Suwalszczyźnie. Było to uwieńczenie projektu, który realizowaliśmy przez prawie cały poprzedni rok szkolny. Projekt był zatytułowany: "Czy Suwalszczyzna może być atrakcyjna dla dzieci?".

Więcej…
 
XIX EDYCJA FESTIWALU PIOSENKI DZIECIĘCEJ "ZŁOTA NUTKA"

 

W  dniu 23 października 2014r. po raz kolejny grupa młodzieży z naszego gimnazjum i liceum, wraz z opiekunkami Panią Dorotą Skowrońską i Panią Marzanną Kamińską, z ogromną przyjemnością udała się do Suwalskiego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego na ul. Przytorową w Suwałkach. Tym razem zaprezentowaliśmy się w utworze Libera & Sylwii Grzeszczak "Co z nami będzie".  Młodzież od trzech tygodni intensywnie  i z wielkim zaangażowaniem przygotowywała się do występu, a pomysły na utwór pojawiały się już wkrótce po rozpoczęciu roku szkolnego. Od samego rana humory nam dopisywały. Po przyjeździe na miejsce zostaliśmy, jak zawsze, mile przyjęci. "Dramat" zaczął się kilka chwil później. Nie dość, że przyjechało mniej wykonawców, to jeszcze okazało się, że płyta na której była nagrana piosenka nie działa, awaryjny pendrive uszkodzony i na 5 minut przed rozpoczęciem festiwalu zostaliśmy bez podkładu muzycznego. Atmosfera zrobiła się nerwowa. Na wysokości zadania stanął dyżurny informatyk ośrodka, który w ostatniej chwili uratował sytuację. Zaśpiewaliśmy z podkładem, choć innym niż ten do którego ćwiczyliśmy, ale młodzież świetnie sobie poradziła. 
   Po raz kolejny młodzież pokazała, że potrafi poradzić sobie w każdej nawet najbardziej stresującej sytuacji, że chcieć to móc. Każdy z nich dał z siebie wszystko, przezwyciężając swoją nieśmiałość i swój stres, który zawsze im towarzyszy. 
    Za rok wybieramy się na jubileuszową, bo XX edycję festiwalu. Chęci i pomysłów na pewno nie zabraknie naszej młodzieży.

                                                                                                                                                           Dorota Skowrońska - pedagog wspomagający

 

 
Otrzęsiny klas I gimnazjum

9 października 2014 r. w naszej szkole została zorganizowana impreza integracyjno-otrzęsinowa w której udział wzięli uczniowie klas I gimnazjum w raz z wychowawcami.. Organizatorem imprezy była p.Anna Anuszkiewicz - pedagog szkolny oraz uczennice z klasy II b (Wiktoria Dziurdź, Dominika Korejwo, Aleksandra Waraksa, Karolina Obuchowska i Ewa Putra). Wychowawcy wraz z uczniami przenieśli się w świat "Ćwierćlandu -państwa okrągłego jak naleśnik, który składa się z czterech krajów - każdy w innym kolorze (...)". Młodzież miała za zadanie zaaranżować cztery kraje w wybranych przez siebie kolorach (czerwonym, zielonym, żółtym i niebieskim).  Uczestnicy zabawy wykazali się dużą kreatywnością, pomysłowością oraz umiejętnością efektywnej współpracy podczas wykonywania zadań, jakimi były: przygotowanie stroju w określonym kolorze, stworzenie herbu oraz hymnu swojego kraju, opowieść o najważniejszym święcie państwowym oraz prezentacja narodowego menu. Ponadto uczniowie przeszli sprawdzian wiedzy i umiejętności w trakcie przygotowanych konkurencji - Co wiem o szkole?, Portret wychowawcy, Jak oni śpiewają?. Było dużo radosnych chwil, pełnych śmiechu i dobrej zabawy. Młodzież wraz  wychowawcami  miała okazję poznać się jeszcze lepiej i zintegrować z całą społecznością pierwszoklasistów. Na zakończenie wychowawcy otrzymali Certyfikaty poświadczające przyjęcie ich wychowanków do braci uczniowskiej Gimnazjum nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. gen. bryg. pil. Witolda Urbanowicza w Suwałkach. 
 

 
"...swoi zapamiętają"

     

  " Nie można mieć żalu, gdy zapominają obcy. Ale można mieć nadzieję, że swoi zapamiętają. Bo nie tylko o Wielką Brytanię była bitwa." - pisał w swoich wspomnieniach gen. bryg. pil. Witold Urbanowicz. Dziś możemy z dumą powiedzieć, że pamiętamy i będziemy pamiętać o Nim i wszystkich bohaterach, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny na frontach II wojny światowej.
   Cztery lata temu 15 października 2010 r. Gimnazjum nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi oraz IV Liceum Ogólnokształcące w Suwałkach otrzymały Imię wybitnego Polaka, odważnego i niezłomnego patrioty, jednego z filarów polskiego lotnictwa myśliwskiego, najlepszego polskiego pilota podczas Bitwy o Wielką Brytanię, pochodzącego z Olszanki koło Suwałk gen. bryg. pil. Witolda Urbanowicza. Już wówczas zaczęły się przygotowania do utworzenia w szkole Izby Jego Pamięci. Początkiem zbiorów były przedmioty osobiste należące do W. Urbanowicza oraz pamiątki po Nim, przekazane przez rodzinę naszego Patrona, z którą nawiązaliśmy kontakt. Stopniowo, dzięki wsparciu finansowemu Rady Rodziców, wyposażyliśmy Izbę w niezbędne gabloty wystawowe. 14 października 2014 r. z udziałem członków Rodziny naszego Patrona, władz miasta Suwałki, przedstawicieli Samorządu Miejskiego, 14 Suwalskiego Dywizjonu Artylerii Przeciwpancernej, byłych Dyrektorów Zespołu Szkół nr 3 oraz wszystkich pracowników naszych szkół i uczniów dokonaliśmy uroczystego otwarcia Izby Pamięci gen. bryg. pil. Witolda Urbanowicza.
  To niecodzienne wydarzenie  poprzedziły przygotowania, w które zaangażowali się pracownicy szkół oraz uczniowie, którzy pogłębili swoją wiedzę o Patronie poprzez udział w lekcjach muzealnych, konkursie czy przygotowywaniu plakatu, dekoracji oraz programu artystycznego.
  Uroczystość wywołała w wielu osobach refleksję nad tym, czym jest dla nas - współczesnych Polaków - wolność i wdzięczność dla tych, którzy walczyli o nią w czasach, gdy chciano nam ją odebrać. Izba Pamięci naszego Bohatera będzie miejscem, które pomoże w kształtowaniu postaw patriotycznych oraz szacunku do drugiego człowieka, w myśl wartości wypisanych na sztandarach: "Bóg, honor, Ojczyzna". 

Anna Gawlińska 

 
Wybory do SU

                            

29 września 2014 r. licealiści i gimnazjaliści wybrali swoich przedstawicieli do władz Samorządu Uczniowskiego obu szkół oraz opiekunów SU. Wybory poprzedziła kampania wyborcza. Dla całej społeczności szkolnej była to żywa lekcja kształtowania postawy obywatelskiej. Opiekunkami SU zostały Panie: Anna Brzozowska i Anna Peza.

 

 
Życzenia

 

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Dyrekcji, Nauczycielom
oraz Wszystkim  Pracownikom Zespołu Szkół nr 3 w Suwałkach
składamy najserdeczniejsze życzenia:
zdrowia,  zadowolenia, optymizmu i wszelkiej pomyślności
w życiu osobistym.

Dziękujemy Państwu za trud wypełniania niełatwej misji nauczyciela
i wyrażamy słowa uznania dla dorobku i osiągnięć Waszej pracy życząc dalszych sukcesów zawodowych.

Rada Rodziców

 
Harmonogram uroczystości otwarcia Izby Patrona

                                                     

   Uroczystość otwarcia Izby Patrona Gimnazjum nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi oraz IV Liceum Ogólnokształcącego gen. bryg. pil. Witolda Urbanowicza w dniu 14 października 2014 r. będzie przebiegała według następującego harmonogramu:

8.30 - Msza Święta  w intencji Patrona oraz społeczności Zespołu Szkół nr 3 w Suwałkach (kościół parafii Bożego Ciała w Suwałkach)

10.00 - 12.00 - Uroczystość otwarcia Izby Patrona na terenie Zespołu Szkół nr 3 w Suwałkach z udziałem zaproszonych Gości:

- ślubowanie klas I Gimnazjum i Liceum

- program słowno - muzyczny

- otwarcie Izby Patrona

 
Szczęściarze

 

 Od 1 września br. w naszym liceum realizujemy projekt "Innowacyjny program nauczania matematyki dla liceów ogólnokształcących" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Szczęśliwą klasą, która jako jedna z ośmiu została wybrana spośród liceów w całej Polsce jest klasa IA. Jej uczniowie będą uczyć się matematyki wykorzystując nowoczesne technologie, oprogramowanie w postaci programu GeoGebra oraz obudowę programu w postaci skryptów, apletów, nakładek dla uczniów zdolnych oraz tych mających wszelkie trudności. Nauczycielka wdrażająca projekt, tj. pani Dorota Skowrońska wraz z Panią wicedyrektor Anna Gawlińską już w czerwcu tego roku wzięły udział w szkoleniu przygotowującym do wdrożenia programu. Pamiątką jest powyżej zamieszczone zdjęcie. Wierzymy, że program ten pomoże naszym uczniom w przezwyciężeniu strachu przed matematyką i jeszcze lepszym zrozumieniu przedmiotu.

Dorota Skowrońska

 
Wiktoria wyróżniona
 
 
Wiktoria Dziurdź - uczennica klasy II B Gimnazjum otrzymała specjalne wyróżnienie w XX edycji Konkursu Jednego Wiersza organizowanego przez I LO im. Marii Konopnickej w Suwałkach. Poniżej zamieszczamy utwór, za który otrzymała nagrodę. Wielkie brawa oraz życzenia dalszych sukcesów! 
Więcej…
 
Angelika Koniecko - mistrzynią Europy w pływaniu
http://sp11.suwalki.pl///images/rsgallery/display//Scan0007.jpg.jpg 
Angelika Koniecko z klasy II A naszego Liceum została Mistrzynią Europy 2014 w pływaniu, w zawodach które we wrześniu tego roku odbyły się w Libercu w Czechach. To nie pierwsze sukcesy naszej uczennicy. O jej wcześniejszych osiągnięciach dowiemy się tutaj http://www.suwalki24.pl/article/2,dwa-zlote-medale-angeliki-trzy-bartka  Angeliko - wielkie GRATULACJE!  
 
Przygotowanie do otwarcia Izby Pamięci Patrona Szkoły
 
14 października 2014 r. w naszym Zespole Szkół odbędzie się uroczyste otwarcie Izby Patrona Szkoły gen. bryg. pil. Witolda Urbanowicza. Na uroczystość zostali zaproszeni generałowie - dowódcy Sił Powietrznych RP, władze samorządowe, rodzina Witolda Urbanowicza oraz Przyjaciele naszej szkoły. Trwają również przygotowania do uroczystości otwarcia. Uczniowie poznają bliżej postać Patrona. Wiele klas skorzystało lub weźmie udział w lekcji muzealnej o naszym bohaterze, prowadzonej przez Panią Celinę Kalejtę w Muzeum Okręgowym w Suwałkach . Przygotowywany jest program artystyczny oraz dekoracja. Ogłoszony został również konkurs plastyczny pod hasłem: "Patron szkoły w moich oczach" , do udziału w którym serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów. Oczywiście najlepsze prace zostaną nagrodzone! Wkrótce każda klasa wykona też plakat na zadany temat z życia generała - dowódcy Dywizjonu 303. W taki sposób chcemy upamiętnić tego niezłomnego człowieka.   
Anna Gawlińska- wicedyrektor 
 
Zbiórki zuchowe
 
Z zapałem w nowy rok szkolny

  

1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2014/2015. W miejskiej uroczystości, która miała miejsce w naszym Zespole Szkół uczestniczył Prezydent Suwałk Pan Czesław Renkiewicz. Uczniowie otrzymali życzenia sukcesów w nowym roku szkolnym oraz rozwijania swoich pasji i zainteresowań. Następnie, pamiętając o wydarzeniach sprzed 75 lat, uczestniczyliśmy w uroczystym apelu patriotycznym, podczas którego oddaliśmy hołd obrońcom naszej Ojczyzny. 
W nowym roku szkolnym zachęcamy naszych uczniów i uczennice oraz ich rodziców do współpracy ze szkołą. Jeżeli chcecie podzielić się Waszymi uwagami o pracy szkoły, widzicie nowe , lepsze rozwiązania w jej funkcjonowaniu lub macie dobre pomysły do wspólnego realizowania, to zachęcamy do kontaktu za pośrednictwem poczty elektronicznej ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) lub skrzynki znajdującej się obok sekretariatu.
Anna Gawlińska
wicedyrektor 
 
 

 

 

 
O Kosmosie!

 

Dnia 13. 06. 2014 roku w naszej szkole odbył się kolejny konkurs geograficzny. Tym razem sprawdzana była wiedza o kosmosie " Wiem wszystko Kosmosie". Do konkursu przystąpiło trzynaście osób. Bezkonkurencyjna okazała się Natalia Rynkiewicz. Zdobyła maksymalną liczbę punktów, jednocześnie wykazując się dużą wiedzą, gdyż pytania w większości wychodziły poza informacje przekazywane na lekcjach geografii czy fizyki. Gratulujemy wiedzy  odniesionego sukcesu, jednocześnie zachęcamy pozostałych uczniów do XIV edycji tego konkursu w następnym roku szkolnym.

Urszula Popławska 

 

 

 
Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego
Dnia 13 czerwca 2014 r. odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Języka Niemieckiego dla uczniów gimnazjum, organizowanego przez nauczycieli języka niemieckiego p. Ewę Baranowską oraz p. Annę Mackiewicz-Czajkę. W konkursie uczestniczyło 14 uczniów naszej szkoły. Do uzyskania możliwych było 74 punktów.Tegoroczni zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz atrakcyjne nagrody. Zostali nimi:
I miejsce - Zuzanna Witkowska (IIIE) - 69,5p.
II miejsce - Emilia Wysocka (IIIC) - 66 p.
III miejsce - Magdalena Żukowska - 51,5p.
 Uczestnikom  serdecznie gratulujemy i dziękujemy, a wszystkich uczniów naszego gimnazjum zachęcamy do rozwijania pasji językowych i sprawdzenia swoich umiejętności z języka niemieckiego w przyszłorocznej edycji konkursu.                                                                                                                                                                                                                                                                    Ewa Baranowska

 
Wystawa "Życie w PRL"
    
W czerwcu 2014 r. w naszej szkole, w ramach projektu "Szkoła współpracy - rodzice i uczniowie kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły" zorganizowaliśmy wspólnie: nauczyciele, uczniowie i rodzice " wystawę " Życie codzienne w PRL-u". Przygotowania do tego wydarzenia rozpoczęliśmy 22 maja, kiedy to zwróciliśmy się z apelem do społeczności szkolnej o "przeszukanie" strychów, piwnic i szaf w celu odnalezienia "skarbów z przeszłości" i czasowego ich wypożyczenia. Po trwającym kilka dni etapie amoku, spowodowanego ogromem napływającego  materiału (połączonego z mniej lub bardziej skrytym  testowaniem eksponatów...) przystąpiliśmy do wstępnej selekcji i planowania  ekspozycji.  "Silna grupa" w składzie: p. Hanna Mieleszko, państwo Krzywiccy (przedstawiciele rodziców) Anna Gawlińska, Anna Czajewska, Agata Jagłowska-Wasilewska, Marta Andruszkiewicz i Danuta Mańkowska prężnie zabrała się do działania. Efekty pracy wszystkich zaangażowanych można obejrzeć na zdjęciach.
Organizatorzy wystawy bardzo dziękują następującym nauczycielom, uczniom i rodzicom, którzy wzięli udział w organizacji tego wydarzenia.
Nauczyciele: Luiza Podziewska, Beata Zawadzka, Ewa Baranowska, Karina Karpiuk, Barbara Charko, Anna Harasimowicz, Marta Andruszkiewicz, Agata Jagłowska-Wasilewska, Marzena Bizoń, Katarzyna Krzywicka, Anna Gawlińska, Małgorzata Wrona oraz Leszek Kapuściński (pomoc techniczna).
Uczniowie i ich rodzice: Natalia Pacewicz, Bartłomiej Żukowski, Sylwia Wawrzyn, Urszula Rojek, Jakub Giejsztorewicz, Mateusz Tarasewicz, Natalia Bartnik, Katarzyna Buza, Aleksandra Antonijević, Daniel Kwiatkowski, Paweł Milewski, Bartosz Kolenkiewicz, E. Putra, Piotr Leszczyński, Paweł Kaszkiel, Natalia Anuszkiewicz, Adrian Bogdan, Maria Brzęk, Michał Żebrowski, Barbara Borkowska, Zuzanna Kordowska, Jakub Mieleszko, Justyna Kropiwnicka, Magdalena i Emilia Andronik, Weronika Boksz, Sylwia Murawka, Zuzanna i Maria Krzywickie. 
Wystawa cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród najmłodszych zwiedzających. Przyczyniła się niewątpliwie do poznania nie tak znów odległej ale dla dzieci i młodzieży nieznanej historii dziadków i rodziców.  
Organizatorem i koordynatorem wystawy była Anna Czajewska - nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie

 
Mądre Sowy 2014 r.

     

Dnia 12.06.2014 r. w auli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach Prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz, nagrodził wybitnych suwalskich uczniów tytułem "Mądrej Sowy". Wśród nagrodzonych znaleźli się laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych szczebla wojewódzkiego i ogólnopolskiego. Nasze tegoroczne "Mądre Sowy" to:
Piotr Wasilewski klasa III c - laureat Konkursu Przedmiotowego z Matematyki, Chemii, Geografii i Historii
Zuzanna Witkowska klasa III e - laureatka Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego, Języka Niemieckiego i Biologii
Natalia Rynkiewicz klasa III d - laureatka Konkursu Przedmiotowego z Historii
Michalina Cyran klasa III c - laureatka Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego
Weronika Buczyńska klasa II d - laureatka Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego
Szymon Jakub Salamon klasa III d -  laureat Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego
Magdalena Żukowska klasa II d - laureatka Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego
Emilia Wysocka klasa III c - laureatka Konkursu Przedmiotowego z Języka Niemieckiego
Miriam Salamon klasa II c - finalistka Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego
Uczniowie wraz ze swoimi opiekunami zostali nagrodzeni dyplomami oraz upominkiem w postaci bonu do Aquaparku. Wszystkim jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z gali na stronie Urzędu Miasta http://um.suwalki.pl/madre-sowy-nagrodzone/

                                                                                                        Dorota Skowrońska

 

 

 

 
Film Europejski

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu, który powstał w czasie Dnia Europejskiego w Zespole Szkół nr 3 w  Suwałkach :)

 

LINK DO FILMU 

 
Konkurs fotograficzny

 

Uczennica naszego gimnazjum zajęła I miejsce w konkursie pt: "Moje miasto Suwałki" organizowanym przez Suwalski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli pod patronatem Prezydenta Miasta Suwałk. Celem konkursu było rozwijanie umiejętności dostrzegania walorów własnego miasta, promocja Suwałk oraz prezentacja talentu dzieci i młodzieży z suwalskich szkół. Uczestnicy ze szkół gimnazjalnych mieli za zadanie wykonać zdjęcie pod hasłem "Moja ulica moja dzielnica". Zwyciężczyni gratulujemy!

 
Więcej artykułów…
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 10 z 19