Witamy na stronie Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach
Przegląd kolęd i pastorałek 2013

    

18.12.2013r. uczniowie z klas integracyjnych wzięli udział w kolejnym już Przeglądzie Kolęd i Pastorałek zorganizowanym przez Suwalski Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Suwałkach. Dzień później uczestniczyli również w Przeglądzie Kolęd i Pastorałek "Cicha Noc" w Zespole Szkół Nr 10 w Suwałkach. Młodzież zaprezentowała pastorałkę pt. "Gore gwiazda Jezusowi" z repertuaru Arki Noego. Odpowiednio ucharakteryzowani stanowili piękny, żywy obrazek Świętej Rodziny. Z pasją i wielkim zaangażowanie przygotowywali się do tego występu. Każdy z wykonawców pokonał w sobie strach i nieśmiałość przed występem co zostało docenione przez publiczność gromkimi brawami. Jedna z uczennic, Joanna Kempisty z kl. IIA LO, z własnej inicjatywy samodzielnie wykonała napis z życzeniami świątecznymi od całego Zespołu Szkół Nr 3, który grupa zaprezentowała na zakończenie występu.Po raz kolejny sprawdziło się powiedzenie, że chcieć to móc!!! Oby naszym uczniom nigdy nie zabrakło zapału do rozwijania swoich talentów i zdolności, nawet tych najmniejszych!

Dorota Skowrońska 

 
SZLACHETNA PACZKA DOSTARCZONA!!!

Dyrekcja Zespołu Szkół nr 3 w Suwałkach składa serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom - rodzicom, uczniom, pracownikom szkoły i całej społeczności szkolnej, którzy przyczynili się do zebrania darów w akcji "Szlachetna Paczka". Wsparcie materialne, ale również nadzieja i wiara w ludzką dobroć trafiły do potrzebującej rodziny.

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

                                                                     Jan Paweł II

 

 

 
BIAŁA WSTĄŻKA

 

W Suwałkach ruszyła IV Suwalska Kampania Białej Wstążki. Inauguracja kampanii odbyła się 25 listopada 2013 roku w Komendzie Miejskiej Policji w Suwałkach. Kampania będzie trwała do 10 grudnia 2013 r. Kampania "Biała wstążka" to największa na świecie kampania mająca na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet, skierowana głównie do mężczyzn i chłopców. Noszenie wstążki jest symbolem sprzeciwu dotyczącego stosowania przemocy przez mężczyzn, a także osobistym zobowiązaniem noszącego ją, że nigdy nie będzie stosować, akceptować lub milczeć na temat przemocy wobec kobiet. W naszej szkole 29 listopada 2013 r.odbyła się inauguracja kampanii, podczas której mężczyźni przyjęli symbol Białej Wstążki.

 

 
11 Listopada Narodowe Święto Niepodległości

"Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości."

Józef Piłsudski

                                          

11 listopada 2013r. świętowaliśmy 95 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.  W naszej szkole odbył się uroczysty apel, w którym przypomnieliśmy sobie, czym była walka o wolność i jak bardzo jest ona cenna dla nas, mogących żyć w wolnym i niepodległym kraju. W dzień Święta tradycyjnie wzięliśmy udział we Mszy Świętej za Ojczyznę a następnie złożyliśmy kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza na cmentarzu przy ulicy Bakałarzewskiej. 

 
XVIII Przegląd piosenek "ZŁOTA NUTKA"

 
   

Dnia 24.10.2013r. uczniowie z klas integracyjnych gimnazjum i liceum wzięli udział w XVIII Przeglądzie Piosenek "Złota Nutka" zorganizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Suwałkach.

Więcej…
 
Poznajemy wielokulturowość Podlasia

 

           

22 października 2013r. dwie klasy gimnazjum (III b i III c) poznawały tradycję i kulturę Podlasia. Poniżej relacja jednej z uczestniczek - Dominiki.

  Dzisiaj cała moja klasa ( IIIc )  wraz z naszą wychowawczynią, Panią Anną Pezą, wybrała się na wycieczkę. 
      Najpierw pojechaliśmy do Muzeum Ikon w Supraślu. Gdy tylko się rozgościliśmy, pani przewodnik wprowadziła nas do pomieszczenia za drzwiami, gdzie zaczęła się przygoda związana z tymi obrazami. Każdy z nas był zachwycony efektami specjalnymi, jakie tam ujrzał. Przyciemniane światła, wystrój wnętrz oraz muzyka cerkiewna, nadawały temu miejscu odpowiedni nastrój, dzięki czemu mogliśmy choć na chwilę, przenieść się do minionych lat. Eksponaty były wspaniałe! Gdy znaleźliśmy się w ostatnim pomieszczeniu, pani podziękowała nam i udaliśmy się na dół.

 

Więcej…
 
Różnorodność biologiczna i formy ochrony przyrody w Polsce
   
 
 
   10 października 2013 r. w Wigierskim Parku Narodowym odbył się etap powiatowy Konkursu Wiedzy Ekologicznej pt. "Różnorodność biologiczna i formy ochrony przyrody w Polsce". W etapie tym brało udział czworo uczniów z Zespołu Szkół nr 3 w Suwałkach: Michalina Cyran kl.IIIc, Karolina Puza kl.IIIe, Łukasz Sadowski kl. IIIa, Zuzanna Witkowska kl.IIIe.Do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 21 listopada 2013r. w siedzibie Białowieskiego Parku Narodowego w Białowieży zakwalifikowały się następujące osoby: Zuzanna Witkowska kl. IIIe oraz Łukasz Sadowski kl. IIIa. Uczniom gratulujemy życzymy powodzenia na kolejnym etapie zmagań!
 
Radosny Dzień Edukacji Narodowej

 

Nasi uczniowie z okazji Dnia Edukacji Narodowej postanowili jak zwykle, sprawić swoim belfrom trochę radości. Z tego względu klasa III c gimnazjum wraz z wychowawczynią Panią Anną Pezą przygotowała kabaret, którego głównymi bohaterami byli oczywiście nauczyciele naszej szkoły. Młodzież z humorem przedstawiła charakterystyczne cechy swoich pedagogów.
  Za te chwile dobrej zabawy i śmiechu serdecznie uczniom dziękujemy. A to, jak wyglądamy w oczach naszych podopiecznych, możemy obejrzeć w galerii.

Anna Gawlińska 

 
Ślubowanie klas pierwszych
 
 
 
   
 
  9 października 2013r. uczniowie klas I gimnazjum a 10 października 2013r. licealiści z klasy I złożyli uroczyste ślubowanie na sztandary szkoły. Ślubowali m.in. dbać o dobre imię szkoły, troszczyć się o własny rozwój, szanować wszystkich członków społeczności szkolnej oraz dbać o duchowe dziedzictwo przodków - naszą Ojczyznę. Naszym nowym uczniom życzymy, by szkoła była dla nich miejscem wszechstronnego rozwoju oraz by dobrze i bezpiecznie czuli się w jej murach. 
 
Otrzęsiny
 
 
 7 października 2013 r. w naszej szkole została zorganizowana impreza integracyjna w której udział wzięli uczniowie klas I gimnazjum. 
Organizatorem imprezy była Anna Anuszkiewicz - pedagog szkolny. Wychowawcy wraz z uczniami przenieśli się w świat "Ćwierćlandu -państwa okrągłego jak naleśnik, który składa się z czterech krajów - każdy w innym kolorze (...)". Młodzież miała za zadanie zaaranżować cztery kraje w wybranych przez siebie kolorach (czerwonym, zielonym, żółtym i niebieskim).  Uczestnicy zabawy wykazali się dużą kreatywnością, pomysłowością oraz umiejętnością efektywnej współpracy podczas wykonywania zadań, jakimi były: ozdabianie państw określonym kolorze, stworzenie herbu oraz hymnu swojego kraju, opowieść o najważniejszym święcie państwowym oraz prezentacja narodowego menu. Było dużo radosnych chwil, pełnych śmiechu i dobrej zabawy. Młodzież wraz  wychowawcami  miała okazję poznać się jeszcze lepiej i zintegrować z całą społecznością pierwszoklasistów.   
 
Natomiast 9 października 2013r. klasa IIA LO zorganizowała otrzęsiny klasie IA LO. Zabawa odbyła się na kręgielni Fantasy Parku. "Pierwszaków" czekała najpierw przeprawa przez miasto z wypisanymi na rękach  imionami. Po przybyciu na miejsce młodzież została podzielona na grupy i zaczęła się gra w kręgle. Uczniowie świetnie się bawili a i grono pedagogiczne nie odmówiło sobie przyjemności zbicia paru kręgli J Zabawa była dobrą okazją do zintegrowania się licealistów ze sobą jak również z wychowawcami oraz pedagogami wspomagającymi.
 
Spotkanie przyjaciół z Suwałk i Waren

 

 

W dniach 14.09.- 21.09.2013r. uczniowie z naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w wymianie młodzieży polsko- niemieckiej. Współpraca z Friedrich- Dethloff- Schule w Waren (Müritz) rozpoczęła się w 2009r., kiedy to gościliśmy w Suwałkach uczniów z Niemiec wraz z ich opiekunami. Rok później młodzież polska pojechała do Waren, a w 2012r. ponownie przyjmowaliśmy niemieckich kolegów i koleżanki. W tym roku przyszedł czas na wyjazd do Waren. 
Nasz  Zespół Szkół reprezentowało w Waren 12 uczniów gimnazjum i czworo ze szkoły podstawowej. Opiekunami grupy byli: pan dyrektor Piotr Zieliński, pani Łucja Gabała i pani Anna Mackiewicz- Czajka.
Z Suwałk wyruszyliśmy o świcie w sobotę, 21 września. Po 14 godzinach podróży szczęśliwie dotarliśmy do szkoły w Waren, gdzie czekali na nas uczniowie niemieccy z rodzicami i nauczyciele, którzy byli odpowiedzialni za organizację wymiany. Po krótkim powitaniu wszyscy rozjechali się do goszczących rodzin.

 

Więcej…
 
Nawiedzenie Matki Bożej w Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego
 
 
 .
 
21 września 2013r. wzięliśmy udział w niecodziennym wydarzeniu. Do naszego miasta przybyła Matka Boża w Kopii swego Jasnogórskiego Wizerunku. Po wcześniejszym powitaniu Ikony na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza, Waryńskiego i Kościuszki przeniesiono Ją do miejsce głównych uroczystości. Następnie przy pomniku Jana Pawła II obok kościoła p.w. św. Aleksandra odbyła się uroczysta Msza święta z udziałem władz Suwałk i wielu zaproszonych gości z diecezji ełckiej oraz zagranicy.
Nasza młodzież reprezentowała szkoły w pocztach sztandarowych oraz w przekazaniu modeli żaglówek - symbolu naszego regionu - przedstawicielom poszczególnych parafii naszej diecezji. Cieszymy się, że mogliśmy się przyczynić do pięknego przeżycia tego dnia. 
 
 
Szkoły naszego zespołu w czołówce Miejskiej Rywalizacji Sportowej

 

   

20 września 2013r. odbyło się podsumowanie Miejskiej Rywalizacji Sportowej 2012/2013 uczniów suwalskich szkół wszystkich poziomów nauczania. Mamy być z czego dumni, ponieważ Szkoła Podstawowa nr 11 zajęła pierwsze a Gimnazjum nr 5 trzecie miejsce w tych corocznych rozgrywkach. Gratulujemy zawodnikom i ich trenerom oraz życzymy dalszych sukcesów!

 
Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2013/2014

 

 

 

 

 W poniedziałek 2 września 2013r. zabrzmiał pierwszy dzwonek w nowym roku szkolnym 2013/2014. 
 Życzymy wszystkim uczniom zapału do nauki i rozwijania swoich talentów, sukcesów w konkursach i zawodach sportowych oraz jak najwyższych wyników na egzaminach. 

 

Dyrekcja i nauczyciele 

 
1 września - rocznica wybuchu II wojny światowej
 
 
     
 Po raz 74 1 września 2013r. obchodziliśmy rocznicę wybuchu II wojny światowej - największego konfliktu zbrojnego w historii. Można zadać pytanie, dlaczego przypominamy ciągle to tragiczne wydarzenie? Dlaczego nie obchodzimy tylko rocznic związanych z chwałą, zwycięstwem - rocznic radosnych?
 Odpowiedź nasuwa się sama, gdy spojrzymy na wydarzenia, które dzieją się współcześnie niemalże na naszych oczach. Gdy słyszymy o konfliktach zbrojnych na Bliskim Wschodzie (Syria, Egipt) to uświadamiamy sobie, że wojna - niestety - nie stała się wydarzeniem tylko historycznym. Ciągle na świecie giną niewinni ludzie. Ciągle panuje nienawiść siejąca śmierć i zniszczenie.
 Dlatego tak ważne jest mówienie o tym, do czego może doprowadzić brak zgody, zawiść, pycha czy chęć nieograniczonej władzy.Trzeba się czasem zatrzymać, by zauważyć, że - parafrazując poetę - możemy mieszkać w swoim własnym domu, możemy stąpać po swych własnych schodach... (por. Leopold Staff "Pierwsza przechadzka"). Trzeba się zadumać i oddać hołd tym, którzy oddali życie za to, byśmy mogli żyć w wolnej Ojczyźnie. 
 
"Otwarte umysły" na Piastowskim Szlaku.


                piast

16 czerwca 2013r. uczniowie Gimnazjum nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. gen. bryg. pil. Witolda Urbanowicza w Suwałkach wyruszyli na Szlak Piastowski. Wycieczka odbyła się w ramach projektu pod hasłem: "Otwarty umysł drogą do sukcesu" współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowanego przez Miasto Suwałki. Podczas dwudniowego pobytu mogli poznać zabytki i obiekty w miejscach, gdzie rozpoczęła się historia państwa polskiego.

Więcej…
 
SUWALSKA RODZINA PLUS

UPRZEJMIE INFORMUJEMY, ŻE 24 KWIETNIA 2013 ROKU RADA MIEJSKA W SUWAŁKACH PODJĘŁA UCHWAŁĘ NR XXXVI/375/2013 W SPRAWIE PRZYJĘCIA W MIEŚCIE SUWAŁKI PROGRAMU "SUWALSKA RODZINA PLUS". TEKST UCHWAŁY DOSTĘPNY JEST W NASZEJ SZKOLNEJ BIBLIOTECE, ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z NIM.
Link do uchwały UM Suwałki 
http://bip.um.suwalki.pl/uchwala_s/uchw_r_0424_xxxvi_375_2013.htm?&lsid=Uchwaly_Rady_Miejskiej&lvl=MjAxMyUlMDQlJQ%3D%3D&llvl=

 
Miłość i odpowiedzialność

 

 

 

uit 

28 maja 2013r. dzięki współpracy z rodzicami naszej uczennicy, gościliśmy w szkole Państwa Ute i Thomasa Horn z Niemiec. Są małżeństwem od ponad 30 lat. Mają siedmioro dzieci. Oboje są lekarzami (dermatologia i wenerologia). Przez szereg lat prowadzą wykłady na temat seksualności, miłości i odpowiedzialności. W bardzo wymowny sposób przedstawiają młodym ludziom fałszywe i często raniące doświadczenia w sferze intymnej. Podkreślają potrzebę  wzajemnego szacunku i dokonywania właściwych wyborów.

 
Stop przemocy! Konkurs plastyczny.

 

 


konkurs

 

 

 

 

 

W naszej szkole każdy ma prawo czuć się bezpiecznie, dlatego mówimy NIE! przemocy fizycznej, psychicznej i cyberprzemocy. Konkurs wyraził nasz sprzeciw przeciwko krzywdzie, jaką człowiek może zrobić innym ludziom.

DRODZY UCZNIOWIE APELUJEMY: REAGUJCIE NA PRZEMOC! NIE WSTYDŹCIE I NIE BÓJCIE SIĘ PROSIĆ NAS DOROSŁYCH O POMOC! Z KAŻDĄ TRUDNĄ SPRAWĄ MOŻECIE SIĘ ZWRÓCIĆ DO DYREKCJI, PEDAGOGA, PSYCHOLOGA, WYCHOWAWCY! JESTEŚMY PO TO, BY WAM POMAGAĆ! 

 
Kolejny rok nowenny na 300 lecie Suwałk

 

 

W czerwcu 2010 r. Mszą św. w  konkatedrze św. Aleksandra rozpoczęły się przygotowania do wielkiego wydarzenia, jakim będzie 300-lecie Suwałk. Miasto przygotowuje się na to święto poprzez nowennę. W tym roku już po raz czwarty  podczas uroczystej Eucharystii pod przewodnictwem ks. biskupa Jerzego Mazura modliliśmy się o błogosławieństwo dla naszego miasta. Na uroczystości były obecne nasze poczty sztandarowe wraz  z opiekunami. Poniżej zamieszczam krótką historię powstania Grodu nad Czarną Hańczą.

Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 10 z 17