SP 11 - aktualności
Halowa piłka. Franciszkanie mistrzami diecezji ełckiej

Parę słów o naszych uczniach ze Szkoły Podstawowej nr 11:

Zwycięstwem piłkarzy z prowadzonej przez Ojców Franciszkanów parafii Bożego Ciała w Suwałkach zakończył się rozegrany w Mikołajkach z udziałem 16 drużyn XVII Mikołajkowy Turniej piłki Nożnej ministrantów ze szkół podstawowych diecezji ełckiej, który był eliminacjami do XII Mistrzostw Polski Liturgicznej Służby Ołtarza (1-2.06.17 Częstochowa). Suwalczanie powtórzyli sukces sprzed czterech lat.

Czytaj dalej na suwalki24.pl 

 
Kolejny sukces sportowy

Zespół złożony z naszych absolwentów oraz aktualnych uczennic gimnazjum (Ola i Kasia) zajął trzecie miejsce w XII Turnieju piłki siatkowej z okazji Odzyskania Niepodległości, który odbył się w sobotę 05.11.2016 r. na hali sportowej w Mikołajkach.

 

 
Nasi uczniowie najlepsi w sumo
Kliknij tutaj
 
Gimnazjum nr 5 brązowym medalistą Gimnazjady województwa podlaskiego w unihokeju dziewcząt

Grajewo - 11.04.2016 r.

 Skład dziewcząt: Paulina Cherubin, Ewa Putra, Dominika Korejwo, Wiktoria Dziurdź, Aleksandra Waraksa, Natalia Popiel, Lidia Samulewicz, Zuzanna Skrodzka, Martyna Ołów, Sandra Pojawa, abriela Gorszewska, Ola Iwanicka, Martyna Gulbierz. Trener Reprezentacji: Pan Przemysław Rykaczewski.

W pierwszym meczu zmierzyłyśmy się z faworytkami turnieju, dziewczynami z Gródka. Mimo zaciętej walki, poświęceń każdej z nas, nie udało się. Po dobrym meczu uległyśmy 7:1. Strzelcem honorowej bramki została Dominika Korejwo, trzeba też wspomnieć że jako jedyna zawodniczka umieściła piłeczkę w bramce Gródka Emotikon smile.
Następny mecz, z Nowinką, wygrałyśmy już pewnie wynikiem 2:0. Nie brakowało emocji, chwil słabości, ale dałyśmy radę! GIMNAZJUM NR 5 BRĄZOWYM MEDALISTĄ GIMNAZJADY WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO W UNIHOKEJU DZIEWCZĄT!
Wyróżniona została Dominika Korejwo, nasz napastnik.

Skład chłopców: Szymon Bienio, Szymon Chmielewski, Kacper Grabowski, Paweł Lis, Michał Baluta, Rafał Wysocki, Kacper Bogdan, Bartosz Burzyński, Michał Milewski, Bartosz Bobowicz, Bartosz Zajkowski. Trener: Pan Tomasz Czygier

W pierwszym meczu chłopcy podejmowali Gimnazjum z Jasionówki, niestety mimo dobrej gry przegrali 4:2. Następny mecz, o 3 miejsce był jednym z najbardziej emocjonujących spotkań tego turnieju. Spotkanie zakończyło się remisem, więc to rzuty karne decydowały o medalu. Przez długi czas żadna drużyna nie mogła trafić w bramkę. Niestety udało się to Gimnazjum z Łomży. Tak więc, przegrywając jedną bramką, chłopacy musieli zadowolić się IV miejscem w województwie. Należy dodać, że wyróżniony został nasz bramkarz - Michał Baluta.

Wiktoria Dziurdź (IIIB)

Galeria

 

 
Coca-Cola Cup 2016

W dniach 22-23 marca 2016 r. na murawie naszej szkoły odbył się I etap ogólnopolskiego turnieju piłki nożnej Coca-Cola Cup.

Pierwszego dnia rywalizowały dziewczęta. Naszą szkołę reprezentowały: Urszula Sawicka, Dominika Korejwo, Zuzanna Skrodzka, Natalia Popiel, Ewa Putra, Wiktoria Dziurdź, Lidia Samulewicz oraz Martyna Ołów.
W pierwszym spotkaniu podjęłyśmy Gimnazjum z Bakałarzewa. Niestety spotkanie zakończyliśmy niekorzystnie przegrywając 3:0. Zadziałało to na nas orzeźwiająco i następne spotkanie z Gimnazjum w Kaletniku wygrałyśmy już 3:1.
W fazie pucharowej  zmierzyłyśmy się z Gimnazjum w Rutce-Tartak wygrywając aż 6:0! W dobrym nastroju podeszłyśmy więc do meczu finałowego podejmując po raz kolejny Gimnazjum w Bakałarzewie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0, co oznaczało że w fazie pucharowej nie straciłyśmy ani jednej bramki!
Ostatecznie zajęłyśmy 1 miejsce i awansowałyśmy do 2 etapu rozgrywek :)

22 marca na murawę zawitali chłopcy. Naszą szkołę reprezentowali: Kacper Grabowski, Maciej Dabulis, Mikołaj Kłos, Kuba Kowalewski, Mateusz Wasilewski, Kacper Wowak, Norbert Śliwiński, Wojciech Łada oraz Mikołaj Sikorski.
W napięciu obserwowaliśmy półfinałowy mecz z Sejnami, który zakończył się wygraną naszego Gimnazjum 2:1. Wynikiem 2:0 nasi chłopcy zakończyli również spotkanie finałowe przeciwko Gimnazjum nr 7 w Suwałkach.

Trenerem obu drużyn jest p. Przemysław Rykaczewski.
W. Dziurdź ( III B)

Galeria 

 

 
Wywiad
Sukcesy sportowe nie zależą od pieniędzy - mówi franciszkanin o. Jacek Szczepanik, nauczyciel w Zespole Szkół nr 3 w Suwałkach

Całość na suwalki24.pl

 
Nasze siatkarki najlepsze w Suwałkach

14.04.2016 r. w Zespole Szkół nr 9 w Suwałkach odbyły się Mistrzostwa Suwałk w siatkówce dziewcząt klas I gimnazjum. Do rywalizacji przystąpiło 8 szkół z Suwałk i okolic. Po fazie grupowej do półfinału zakwalifikowały się gimnazja z Płociczna, Sejn, Starego Folwarku i Suwałk. Po jakże pasjonujących spotkaniach w finale spotkały się uczennice z Sejn, które pewnie wygrały z młodszymi koleżankami z Płociczna. W meczu o trzecie miejsce lepsze okazały się gimnazjalistki ze Starego Folwarku wygrywając z koleżankami z Gimnazjum nr 5 w Suwałkach. Pozostałe miejsca zajęły suwalczanki z: Gimnazjum nr 4, Gimnazjum nr 6 i Gimnazjum nr 1 oraz uczennice Gimnazjum w Raczkach. Tym samym nasze zawodniczki okazały się najlepszą suwalską drużyną turnieju. Spory w tym udział opiekunów: nauczycielki wychowania fizycznego p. Anny Ruszewskiej oraz o. Jacka Szczepanika, trenera wicemistrzów diecezji ełckiej w piłce siatkowej.

 

 

czytaj też na suwalki24 a zdjęcia w naszej galerii

 
Wicemistrzostwo w siatkówce

Nasi absolwenci wicemistrzami w piłce siatkowej

 
"Dzień trzymania formy - gramy dla Wiktorii"

21 marca 2016 odbyła się impreza charytatywno  -  prozdrowotna "Dzień Trzymania Formy - gramy dla Wiktorii". Naszym celem  była wspólna  prozdrowotna zabawa oraz zbiórka funduszy na leczenie dla chorej 3 letniej Wiktorii Mecz. Uczniowie bardzo aktywnie włączyli się w przygotowanie imprezy oraz w jej realizację. Również kadra nauczycielska spisała się na medal. Uczniowie przygotowali kiermasz zdrowej żywności, przygotowali wspólną pracę plastyczną "zdrowe wariacje", odbyły się mecze koszykówki i piłki nożnej, były konkursy i wspólna zabawa, oraz zumba party na zakończenie imprezy. Dziękujemy serdecznie  naszym sponsorom: Cinema Lumiere Suwałki, Pink Bowling Suwałki, AFITA Fittness Suwałki, Radzie Rodziców ZS nr 3, Wigierskiemu Parkowi Narodowemu, Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Suwałkach, oraz Urzędowi Miasta Suwałki. Dzięki nim mogliśmy nagrodzić uczestników konkursów i zawodów sportowych. Jeśli chodzi o zbiórkę pieniędzy to jeszcze liczymy wpłaty, ostateczną kwotę podamy po świętach:)))) Nad organizacją i przebiegiem imprezy czuwały Anna Anuszkiewicz i Anna Peza - opiekunowie SU gimnazjum i liceum.

Poniżej link do reportażu z naszej imprezy:))) Dzień trzymania formy - gramy dla Wiktorii pozostanie na długo w naszej pamięci i sercach:)

Reportaż z naszej imprezy znajduje się na stronce TVP Białystok: (przegląd suwalsko - mazurski) http://bialystok.tvp.pl/24538546/22032016

 Koordynator imprezy: Anna Anuszkiewicz - pedagog szkolny.

 
Nasi gimnazjaliści ponownie wicemistrzami w futsalu

Mistrzostwa ministrantów. Tytuły dla Mikołajek i Suwałk  - suwalki24.pl

 
Podwójne Wicemistrzostwo Polski Michała Wierzbickiego

W dniach 20 i 21 listopada 2015 roku w Starachowicach odbyły się VII Mistrzostwa Polski Ministrantów w szachach Szybkich i Błyskawicznych. W zawodach wystartowało łącznie 150 ministrantów z 14 diecezji i 38 parafii. Naszą diecezję jako jedyny reprezentował Michał Wierzbicki z kl. I c gimnazjum, zdobywając w obu turniejach II miejsca. Gratulujemy i życzymy Mistrzostwa Polski w przyszłym roku.

   

 
Sukcesy Angeliki w Ekwadorze

III  MIEJSCE NA ŚWIECIE W PŁYWANIU

SUKCES ANGELIKI

Angelika Koniecko uczennica klasy III naszego liceum brała udział w Igrzyskach Światowych INAS Global Games w Ekwadorze. Zajęła III miejsce na 50 m stylem grzbietowym.

Angelika odebrała już gratulacje od Prezydenta Czesława Renkiewicza. My też serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

      

 

 
Ochrona praw dziecka w świetle standardów obowiązującego prawa

"Pojęcie "praw dziecka" występuje w różnych kontekstach. Posługują się nim przedstawiciele różnych dziedzin nauki i praktyki, najczęściej psycholodzy i pedagodzy, kuratorzy sądowi, pracownicy socjalni. Ochrona i przestrzeganie praw dziecka,  to dla nauczycieli  obowiązujące zasady do przestrzegania pracy. Podkreślić należy jednak z całą mocą, że  to nie tylko wskazówki interpretacyjne, ale również ustawowy obowiązek, który wykonany być powinien z należytą starannością. Uważam zatem, że warto poświęcić tej tematyce nieco uwagi..." Zapraszamy do zapoznania się z całością artykułu pani Natalii Górskiej- ARTYKUŁ

 

 
Parking szkolny
http://sp11.suwalki.pl:2222/CMD_FILE_MANAGER/domains/sp11.suwalki.pl/public_html/11aktual_1718/znak1.jpg
Uprzejmie informujemy, że w związku z niewielką ilością miejsc na szkolnym parkingu,  
a także dużym zagrożeniem dla  bezpieczeństwa naszych uczniów ze strony masowo
wjeżdżających i cofających samochodów, 
wprowadzono ograniczenie dotyczące uprawnień do parkowania.

 

Od 20 listopada 2017 roku parking z boku szkoły (od strony obiektów sportowych i kuchni) jest przeznaczony wyłącznie dla pracowników SP nr 11.

Za utrudnienia przepraszamy. 

 
Nowy projekt - Dobry zawód
Zachęcamy do zapoznania się z nowym projektem realizowanym przez naszą szkołę: "Dobry zawód".
 
Międzyszkolny konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych - wyniki

Oficjalne wyniki konkursu (pdf) 

 
Zapowiedź konkursu - j. angielski

Zapraszamy do wzięcia udziału w I edycji wojewódzkiego konkursu na prezentację multimedialną w języku angielskim, dot. dziedzictwa krajów anglojęzycznych.

(kliknij na poniższą ramkę) 

 

Szczegóły w dziale konkursy 

 
Studniówka 2016

 

Studniówka, jest wyjątkowym dniem dla każdego maturzysty. Tego wieczoru, mogliśmy zapomnieć o nauce, stresie maturalnym i wszystkich zmartwieniach. Liczyła się tylko dobra zabawa.

Zorganizowanie takiego balu, wymagało od nas jak i naszych rodziców, ogromnego zaangażowania. Całą uroczystość rozpoczęliśmy od przemówień, które w każdym wywołały wzruszenie. Świadomość tego, że pozostały nam jedynie trzy miesiące w tej szkole, jest przytłaczająca. Mamy jednak nadzieję, że do samego końca zostaniemy zjednoczeni i będziemy wspierać się nawzajem.

Po oficjalnym otworzeniu studniówki, przyszedł czas na poloneza. Ćwiczyliśmy miesiącami aby ten dostojny i narodowy taniec wyszedł nam jak najlepiej ? tak też się stało. Możemy być z siebie dumni. (rodzice i nauczyciele byli pod wielkim wrażeniem))

Nieco później, wszyscy powędrowaliśmy na parkiet. Cieszyliśmy się, że mogliśmy bawić się razem z naszymi wspaniałymi nauczycielami, śpiewać te znane i nieco mniej znane piosenki, uczestniczyć w konkursach. Dzień ten pozostanie w naszej pamięci na bardzo długo. Takie wydarzenie, to kolejna szansa na integrację ? między nami, uczniami ale również i nauczycielami. Udowodniliśmy, że wiek nie jest żadną barierą i z każdym można świetnie się dogadać.

Chcielibyśmy jeszcze raz podziękować wszystkim tym, którzy byli zaangażowani w organizację tego wspaniałego przedsięwzięcia ? rodzicom oraz nauczycielom. To dzięki naszej współpracy, mogliśmy razem przeżywać, bawić się i cieszyć ostatnimi chwilami wolności przed intensywnymi przygotowaniami do egzaminu dojrzałości.

Cieszymy się, że potrafiliśmy zgrać się i pokazać wszystkim, że stać nas na wiele. Uświadomiliśmy sobie, że to nasze IV LO, jest świetną szkołą! To utwierdziło nas w fakcie, że dokonaliśmy dobrego wyboru trzy lata temu.

Uczniowie klasy III A LO

 
KONKURSU NA NAJBARDZIEJ ORYGINALNY AKCENT

Dnia 2 listopada 2015 roku, w naszej szkole, wyłoniono 2 zwyciężczynie

KONKURSU NA NAJBARDZIEJ ORYGINALNY AKCENT

ZWIĄZANY Z HALLOWEEN:

I miejsce - Martyna Gulbierz (III A)

II miejsce - Paula Markowska (I F)

Serdecznie GRATULUJEMY i zapraszamy do udziału

w kolejnych edycjach !

Uczennice otrzymały torby ufundowane przez wydawnictwo Express Publishing.

Nagrodzone prace (pdf) 

 
Nasza strona

Na naszej stronie zmiany: odkryj co się znajduje pod herbami i weź udział w sondzie.

 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Następna > Ostatnie >>

Strona 18 z 19