SP 11 - aktualności
Dzień autyzmu

W naszej szkole odbył się m"Dzień autyzmu" czytaj.

Zdjęcia w galerii. 

 
Erasmus+ w Zespole Szkół nr 3 w Suwałkach - tym razem w Hiszpanii

Relacja - czytaj (pdf) oraz zdjęcia w galerii.

 
Co wiedział Platon, czego my młodzi ludzie nie wiemy?

Zajęcia klasy IIa w Midi Centrum w Suwałkach czytaj.

 
Projekt "Wyzwania naszych kultur"

Kliknij aby czytać

Obejrzyj film

 
Konkurs bizneSówki

kliknij na poniższy baner

 
Turniej literacki
Wyniki tutaj.
 
List Ministra Edukacji do Rodziców i Opiekunów
List Ministra Edukacji do Rodziców i Opiekunów        
 
Nie jest nudno w naszej szkole

  

 

Kontynuując realizację projektu "Wyzwania naszych kultur"  w programie europejskim Erasmus + na grudzień 2016 roku wszystkie kraje partnerskie wyznaczyły sobie działanie pt. Dobroczynność zaczyna się w szkole. To zadanie zrealizowaliśmy w naszej szkole po raz drugi. Trzeba przyznać, że z wielkim sukcesem i poparciem braci uczniowskiej. Wpadliśmy na pomysł, by wzorem roku ubiegłego,zorganizować w szkole słodki, przedświąteczny kiermasz i połączyć go z Mikołajkowym Turniejem Charytatywno-Sportowym organizowanym przez Samorząd Uczniowski. Wydarzenie to połączono również z akcją charytatywną Rady Młodzieżowej Miasta Suwałki, podczas której zebrano przeróżne upominki dzieciom z suwalskich ośrodków i świetlic. Każda klasa przygotowała półmisek słodkich wypieków i 6 grudnia sprzedawała je uczniom podczas rozgrywek sportowych. Udało nam się pobić wynik z ubiegłego roku. Zebraliśmy 756,56 złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup pomocy dydaktycznych do Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Brodzie Nowym. Już wkrótce część uczniów realizujących projekt pod opieką nauczycieli odwiedzi podopiecznych Ośrodka, by wspólnie śpiewać kolędy i spędzić miło czas. 
To nie jest koniec naszej świątecznej akcji. Oprócz świątecznego kiermaszu nasi uczniowie własnoręcznie wykonali ozdoby świąteczne, które ozdobią Hospicjum w naszym mieście. Zorganizujemy również oprawę muzyczną wigilii w Środowiskowym Domu Pomocy Społecznej w Białej Wodzie.
Napisano o nas w lokalnych mediach 
link do portalu suwalki24.pl

                                                                                                                                                                      Koordynator programu
 Edyta Korobkiewicz

 
Głosuj na projekt z naszej szkoły!

Zostań współautorem fascynującej gry planszowej!

Na spotkaniach koła czytelniczego gimnazjaliści opracowują grę inspirowaną powieścią "Zwiadowcy. Płonący most" Johna Flanagana.

Projekt ten, pt. "Szlakiem zwiadowców", bierze udział w konkursie ogłoszonym przez wydawnictwo Nowa Era. Każdy z nas może pomóc mu zwyciężyć. Codziennie do 15 grudnia można (a nawet TRZEBA!!!) oddać jeden ważny głos.

Nie zwlekaj! Głosuj już teraz na projekt nr 00319: kliknij aby przejść na stronę.

"Zwiadowcy" to - według uczniów naszego gimnazjum - najciekawsza książka omawiana na lekcjach. Z kolei najciekawsze lekcje to te, na których możemy się bawić. Aby zatem tego co pożyteczne i przyjemne było jeszcze więcej, na spotkaniach koła czytelniczego przygotowujemy grę edukacyjną opartą właśnie na motywach powieści Johna Flanagana. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w środy o 15.15 do sali nr 14.

                                                                                                                                 Dziękujemy!

 

 
Podsumowanie działań szkoły w roku szkolnym 2015/2016

Podsumowanie działań szkoły w roku szkolnym 2015/2016 pobierz (ppsx)

 
Dzień Komisji Edukacji Narodowej 2016

14 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Podczas oficjalnej części apelu, nauczyciele, pracownicy szkoły, zaproszeni goście i przedstawiciele społeczności uczniowskiej wysłuchali uroczystego ślubowania klas I gimnazjum.
Część artystyczną uświetnił występ szkolnego Kabaretu Plum. 

 Ślubowanie klas pierwszych galeria

Kabaret Plum galeria

 
Wyniki konkursu Halloween
Kliknij tutaj
 
Zaproszenie na koncert Moniki Bogdanowicz
Kliknij tutaj
 
Gala Ucznia Zdolnego
Kliknij tutaj
 
Uczennica kl. III a naszego liceum członkiem Młodzieżowej Rady Miasta

Kliknij tutaj 

http://www.suwalki24.pl/mobile/article/7,mlodzi_maja_glos_pierwsza_sesja_mlodziezowej_rady_miasta_w_suwalkach_zdjecia

 

Anna Brzozowska

 
Gratulujemy wyróżnionym Nauczycielom!

Gratulujemy wyróżnionym Nauczycielom!

Z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej w podziękowaniu za wzorowe wypełnianie obowiązków dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych nauczyciele naszej szkoły otrzymali nagrody i odznaczenia resortowe:

Medal Komisji Edukacji Narodowej

p. Lucyna Budzińska, p. Łucja Gabała, p. Alicja Kalinowska, p. Marzanna Kamińska, p. Leszek Kapuściński, p. Widas Szlaużys

 

Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk

p. Marzena Bizoń, p. Dorota Cyran, p. Agata Jagłowska-Wasilewska, p. Marzanna Kamińska, p. Małgorzata Różańska, p. Piotr Zieliński

Galeria zdjęć:

kuratorium.bialystok 

suwałki.info

 
Stypendia przyznawane przez Zarząd Województwa Podlaskiego
Strona w budowie
 
Spotkanie z czeską kulturą w Pilźnie

  

Spotkanie z czeską kulturą i językiem Pilźnie w dniach 3 -7 października 2016 r. Projekt Erasmus + "Wyzwania naszych kultur"

Grupa uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół nr 3 w Suwałkach zrealizowała kolejny etap projektu Erasmus+ podczas międzynarodowego spotkania w Czechach - w Pilźnie, gdzie znajduje się szkoła partnerska - Středni škola informatyki a finančnich služeb. Głównym celem tego meetingu było poznanie możliwości kształcenia a następnie zatrudnienia w atrakcyjnych zawodach. Szczególny nacisk położono na kształcenie kompetencji informatycznych (ICT). Uczniowie wzięli udział w zajęciach programowania w firmach informatycznych w Pilźnie oraz w goszczącej szkole.  Ponadto uczestnicy programu mieli możliwość poznać Urząd Pracy w Pilźnie, gdzie wzięli udział w spotkaniu z jego przedstawicielem. Również zwiedzanie wystawy w Technical Center dało możliwość poznania wielu ciekawych zawodów. 

Wyjazd do Czech dał oczywiście możliwość poznania czeskiej kultury i tradycji. Pierwszego dnia pobytu zwiedzaliśmy Pilzneński Prazdroj - browar -muzeum. Poznaliśmy technologię wyrobu piwa, z którego słynie to czeskie miasto. Następnie byliśmy w Muzeum Kukieł, gdzie znajdują się lalki najsłynniejszego czeskiego lalkarza - Josefa Skupy. Poznaliśmy też zabytki Pilzna oraz Pragi - stolicy Czech. Spotkaniom towarzyszyła czeska kuchnia ze słynnymi knedlami. 
Spotkania przebiegały w miłej i radosnej atmosferze. Uczestnicy projektu tworzyli zintegrowaną grupę, która chętnie ze sobą współpracowała oraz spędzała wolny czas. Świadczy o tym chociażby wypowiedź uczniów:
"To był najlepszy tydzień w naszym życiu. Pojechaliśmy do Czech dzięki programowi Erasmus +. Spotkaliśmy świetnych ludzi i teraz mamy wielu przyjaciół w wielu krajach. Zwiedziliśmy Pragę i Pilzno, poznaliśmy nową kulturę. Próbowaliśmy tradycyjnego jedzenia i uczyliśmy się historii tego miejsca. Wszystko było tak cudowne, że nie możemy zdecydować się, co było najlepsze. Dzięki tej wymianie umiemy lepiej mówić po angielsku oraz uczymy się nowego języka - czeskiego. Wiemy jak wygląda życie rodzinne w Czechach. Był to dla nas cudowny czas i dziękujemy, że mogliśmy przyjechać do Czech. #loveErasmus+".  Filip, Magda, Paola, Karolina, Lina

Anna Gawlińska - zastępca koordynatora projektu Erasmus+

 

 
Spotkanie trzech pokoleń

 

28 września 2016 r. odbyło się w naszej szkole niecodzienne spotkanie przedstawicieli trzech pokoleń czyli dziadków, rodziców i dzieci. Spotkanie zorganizował zespół nauczycieli realizujących program Erasmus+ oraz uczniowie biorący udział w projekcie. Zaproszenie przyjęło ok. trzydzieścioro gości. Rozmowa odbywała się w rodzinnej atmosferze przy kawie i pysznym cieście. Głównym tematem konwersacji było pytanie: Czego możemy się nauczyć od siebie nawzajem? Ale nie brakowało też pytań o przeszłość, o trudności w wychowaniu i w dojrzewaniu, o sposób na rozwiązywanie konfliktów i wzajemny szacunek. Wszyscy rozmówcy zgodnie stwierdzili, że możemy wiele się od siebie nauczyć. Młodsi od starszych: tradycji, przepisów kulinarnych, gościnności, starsze pokolenie od młodszego np. obsługi komputera czy języka obcego. Jesteśmy sobie potrzebni. 

Anna Gawlińska 

 

 
Zdrowie - LUBIĘ TO

 W naszej szkole dnia 25 września odbył się PIKNIK - Zdrowie - LUBIĘ TO! - organizowany przez harcerzy Związku Harcerstwa Polskiego. Zespół Szkół nr 3 w Suwałkach był współorganizatorem Pikniku, dlatego w jego organizację zaangażowały się harcerze i uczniowie z Gimnazjum nr 5 - Aleksandra Anna Sadowska, Patrycja Bernatowicz, Samuel Salamon i Aleksandra Sidłowska, pod opieką Anny Ruszewskiej. Piknik skierowany był do dzieci, młodzieży i ich rodziców. Harcerze promowali zdrowy i aktywny styl życia wolny od środków uzależniających (alkohol, narkotyki, nikotyna, e-papieros, komputer). Uczestnicy Pikniku mogli wziąć udział w zajęciach dotyczących zdrowego odżywiania, radzenia ze stresem, sprawdzić swoje wiadomości z zakresu profilaktyki uzależnień i zdrowia podczas konkursów wiedzy i quizów tematycznych. Nie zabrakło konkurencji sportowo-rekreacyjnych, czy też pokazów udzielania pierwszej pomocy. Uczestnicy Pikniku otrzymali drobne upominki. Mając na względzie duże zainteresowanie rodziców i dzieci działalnością ZHP podczas Pikniku był prowadzony nabór do gromad zuchowych i drużyn harcerskich. 

    

 
Więcej artykułów…
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 4 z 19