Szkoła współpracy projekty realizowane przez naszą szkołę:
 

 

 

 

 

 

 

 

 

SZKOLNY PROGRAM AKTYWNEJ WSPÓŁPRACY UCZNIÓW, RODZICÓW I NAUCZYCIELI pobierz

Prezentacja z debaty rodziców

Prezentacja z debaty nauczycieli

Prezentacja "Inicjatywy wsparte finansowo przez Radę Rodziców"

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dzień Europejski 2014 r. 

 

             

 

     30 kwietnia 2014 r. w naszej szkole, w ramach projektu "Szkoła współpracy - rodzice i uczniowie kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły" zorganizowaliśmy wspólnie: nauczyciele, uczniowie i rodzice - Dzień Europejski.
    Przygotowania do tego wydarzenia rozpoczęliśmy 3 kwietnia, kiedy to odbyło się losowanie państw europejskich przez przedstawicieli poszczególnych klas gimnazjum i liceum. Następnie w zespołach klasowych gromadzono informacje i materiały o wylosowanym kraju. W dniu prezentacji uczniowie przygotowali pracownie," zamieniając je" w europejskie państwo w miniaturze. O godzinie 11.00 komisja w składzie: nauczyciele i rodzice dokonała oceny prezentacji i z bardzo wielkim trudem, bo wszystkie projekty były wspaniałe, wybrała trzy najbogatsze w treść merytoryczną, oprawę zewnętrzną, jak również wspólny wkład pracy uczniów, nauczycieli i rodziców, które otrzymają nagrody: czeki na kwotę: 80 PLN lub 60 PLN. Zwycięski zespół otrzyma również puchar i tytuł: NAJLEPSZA KLASA EUROPEJSKA, który w następnym roku będzie mogła zatrzymać lub przekazać innej klasie w zależności od wyniku kolejnej edycji konkursu. W ten sposób wprowadzamy też w naszej szkole nową, cykliczną formę edukacji europejskiej.
  Podczas Dnia Europejskiego nie tylko wszyscy świetnie się bawiliśmy, ale przede wszystkim mieliśmy możliwość wiele się nauczyć o historii, geografii i kulturze  państw europejskich. Poznaliśmy też bogactwo zapachów i smaków kuchni Europy. Osiągnęliśmy również cel, jakim było dokonanie wspólnego zadania całej szkoły.
    Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi 14 maja (w środę)
o godzinie 9.50 na średniej sali gimnastycznej.  

 LINK DO FILMU

 --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

   

 WYSTAWA "ŻYCIE CODZIENNE W PRL-u"

W czerwcu 2014 r. w naszej szkole, w ramach projektu "Szkoła współpracy - rodzice i uczniowie kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły" zorganizowaliśmy wspólnie: nauczyciele, uczniowie i rodzice " wystawę " Życie codzienne w PRL-u".

 Przygotowania do tego wydarzenia rozpoczęliśmy 22 maja, kiedy to zwróciliśmy się z apelem do społeczności szkolnej o "przeszukanie" strychów, piwnic i szaf w celu odnalezienia "skarbów z przeszłości" i czasowego ich wypożyczenia. Po trwającym kilka dni etapie amoku, spowodowanego ogromem napływającego  materiału (połączonego z mniej lub bardziej skrytym  testowaniem eksponatów...) przystąpiliśmy do wstępnej selekcji i planowania ekspozycji.  "Silna grupa" w składzie: p. Hanna Mieleszko, państwo Krzywiccy (przedstawiciele rodziców) Anna Gawlińska, Anna Czajewska, Agata Jagłowska-Wasilewska, Marta Andruszkiewicz i Danuta Mańkowska prężnie zabrała się do działania. Efekty pracy wszystkich zaangażowanych można obejrzeć na zdjęciach umieszczonych w prezentacji.

Wystawa cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród najmłodszych zwiedzających. Przyczyniła się niewątpliwie do poznania nie tak znów odległej ale dla dzieci i młodzieży nieznanej historii dziadków i rodziców.  

 Organizatorzy wystawy bardzo dziękują następującym nauczycielom, uczniom  i rodzicom, którzy wzięli udział w organizacji tego wydarzenia.

Nauczyciele: Luiza Podziewska, Beata Zawadzka, Ewa Baranowska, Karina Karpiuk, Barbara Charko, Anna Harasimowicz, Marta Andruszkiewicz, Agata Jagłowska-Wasilewska, Marzena Bizoń, Katarzyna Krzywicka, Anna Gawlińska, Małgorzata Wrona oraz Leszek Kapuściński (pomoc techniczna).

 Uczniowie i ich rodzice: Natalia Pacewicz, Bartłomiej Żukowski, Sylwia Wawrzyn, Urszula Rojek, Jakub Giejsztorewicz, Mateusz Tarasewicz, Natalia Bartnik, Katarzyna Buza, Aleksandra Antonijević, Daniel Kwiatkowski, Paweł Milewski, Bartosz Kolenkiewicz, E. Putra, Piotr Leszczyński, Paweł Kaszkiel, Natalia Anuszkiewicz, Adrian Bogdan, Maria Brzęk, Michał Żebrowski, Barbara Borkowska, Zuzanna Kordowska, Jakub Mieleszko, Justyna Kropiwnicka, Magdalena i Emilia Andronik, Weronika Boksz, Sylwia Murawka, Zuzanna i Maria Krzywickie, Jacek Radziwiłowicz . 

 

Prezentacja (pdf)

 --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------