Sport
Akademia mistrzów narciarstwa zjazdowego 2018
6 lutego 2018 r. rozpoczęły się zajęcia nauki narciarstwa zjazdowego realizowane w ramach projektu "Akademia mistrzów narciarstwa zjazdowego 2018". 
Wzięło w nich udział 53 uczniów klas IV z naszej szkoły pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego: p. Anny Mackiewicz Czajki, p. Agnieszki Kozłowskiej, p. Marcina Olszewskiego. 
W projekcie uczestniczyli również uczniowie z: SP 10 Suwałki, SP Słobódka, SP Kaletnik, SP Rutka Tartak, SP Sejny, SP Jeleniewo, SP Puńsk oraz PSP Jasionowo.
Więcej…
 
Halowa piłka. Franciszkanie mistrzami diecezji ełckiej

Parę słów o naszych uczniach ze Szkoły Podstawowej nr 11:

Zwycięstwem piłkarzy z prowadzonej przez Ojców Franciszkanów parafii Bożego Ciała w Suwałkach zakończył się rozegrany w Mikołajkach z udziałem 16 drużyn XVII Mikołajkowy Turniej piłki Nożnej ministrantów ze szkół podstawowych diecezji ełckiej, który był eliminacjami do XII Mistrzostw Polski Liturgicznej Służby Ołtarza (1-2.06.17 Częstochowa). Suwalczanie powtórzyli sukces sprzed czterech lat.

Czytaj dalej na suwalki24.pl 

 
Kolejny sukces sportowy

Zespół złożony z naszych absolwentów oraz aktualnych uczennic gimnazjum (Ola i Kasia) zajął trzecie miejsce w XII Turnieju piłki siatkowej z okazji Odzyskania Niepodległości, który odbył się w sobotę 05.11.2016 r. na hali sportowej w Mikołajkach.

 

 
Nasi uczniowie najlepsi w sumo
Kliknij tutaj
 
Nasze siatkarki mistrzyniami

Z udziałem zespołów z parafii: św. Wojciecha, św. Apostołów Piotra i Pawła, św. Aleksandra oraz Bożego Ciała na hali Zespołu Szkół nr 3 w Suwałkach odbyły się Pierwsze Parafialne Mistrzostwa Suwałk w piłce siatkowej drużyn mieszanych. W reprezentacji par. Bożego Ciała zadebiutowały uczennice z klas pierwszych naszego gimnazjum.

Czytaj więcej na suwalki24.pl 

 
III miejsce i brązowy medal Adama Miłowickiego

W 6-bóju M MŁ na MISTRZOSTWACH POLSKI MŁODZIKÓW MAŁY MEMORIAŁ JANUSZA KUSOCIŃSKIEGO: Radom, 26 - 27 września 2015

 

 
Gimnazjum nr 5 brązowym medalistą Gimnazjady województwa podlaskiego w unihokeju dziewcząt

Grajewo - 11.04.2016 r.

 Skład dziewcząt: Paulina Cherubin, Ewa Putra, Dominika Korejwo, Wiktoria Dziurdź, Aleksandra Waraksa, Natalia Popiel, Lidia Samulewicz, Zuzanna Skrodzka, Martyna Ołów, Sandra Pojawa, abriela Gorszewska, Ola Iwanicka, Martyna Gulbierz. Trener Reprezentacji: Pan Przemysław Rykaczewski.

W pierwszym meczu zmierzyłyśmy się z faworytkami turnieju, dziewczynami z Gródka. Mimo zaciętej walki, poświęceń każdej z nas, nie udało się. Po dobrym meczu uległyśmy 7:1. Strzelcem honorowej bramki została Dominika Korejwo, trzeba też wspomnieć że jako jedyna zawodniczka umieściła piłeczkę w bramce Gródka Emotikon smile.
Następny mecz, z Nowinką, wygrałyśmy już pewnie wynikiem 2:0. Nie brakowało emocji, chwil słabości, ale dałyśmy radę! GIMNAZJUM NR 5 BRĄZOWYM MEDALISTĄ GIMNAZJADY WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO W UNIHOKEJU DZIEWCZĄT!
Wyróżniona została Dominika Korejwo, nasz napastnik.

Skład chłopców: Szymon Bienio, Szymon Chmielewski, Kacper Grabowski, Paweł Lis, Michał Baluta, Rafał Wysocki, Kacper Bogdan, Bartosz Burzyński, Michał Milewski, Bartosz Bobowicz, Bartosz Zajkowski. Trener: Pan Tomasz Czygier

W pierwszym meczu chłopcy podejmowali Gimnazjum z Jasionówki, niestety mimo dobrej gry przegrali 4:2. Następny mecz, o 3 miejsce był jednym z najbardziej emocjonujących spotkań tego turnieju. Spotkanie zakończyło się remisem, więc to rzuty karne decydowały o medalu. Przez długi czas żadna drużyna nie mogła trafić w bramkę. Niestety udało się to Gimnazjum z Łomży. Tak więc, przegrywając jedną bramką, chłopacy musieli zadowolić się IV miejscem w województwie. Należy dodać, że wyróżniony został nasz bramkarz - Michał Baluta.

Wiktoria Dziurdź (IIIB)

Galeria

 

 
Coca-Cola Cup 2016

W dniach 22-23 marca 2016 r. na murawie naszej szkoły odbył się I etap ogólnopolskiego turnieju piłki nożnej Coca-Cola Cup.

Pierwszego dnia rywalizowały dziewczęta. Naszą szkołę reprezentowały: Urszula Sawicka, Dominika Korejwo, Zuzanna Skrodzka, Natalia Popiel, Ewa Putra, Wiktoria Dziurdź, Lidia Samulewicz oraz Martyna Ołów.
W pierwszym spotkaniu podjęłyśmy Gimnazjum z Bakałarzewa. Niestety spotkanie zakończyliśmy niekorzystnie przegrywając 3:0. Zadziałało to na nas orzeźwiająco i następne spotkanie z Gimnazjum w Kaletniku wygrałyśmy już 3:1.
W fazie pucharowej  zmierzyłyśmy się z Gimnazjum w Rutce-Tartak wygrywając aż 6:0! W dobrym nastroju podeszłyśmy więc do meczu finałowego podejmując po raz kolejny Gimnazjum w Bakałarzewie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0, co oznaczało że w fazie pucharowej nie straciłyśmy ani jednej bramki!
Ostatecznie zajęłyśmy 1 miejsce i awansowałyśmy do 2 etapu rozgrywek :)

22 marca na murawę zawitali chłopcy. Naszą szkołę reprezentowali: Kacper Grabowski, Maciej Dabulis, Mikołaj Kłos, Kuba Kowalewski, Mateusz Wasilewski, Kacper Wowak, Norbert Śliwiński, Wojciech Łada oraz Mikołaj Sikorski.
W napięciu obserwowaliśmy półfinałowy mecz z Sejnami, który zakończył się wygraną naszego Gimnazjum 2:1. Wynikiem 2:0 nasi chłopcy zakończyli również spotkanie finałowe przeciwko Gimnazjum nr 7 w Suwałkach.

Trenerem obu drużyn jest p. Przemysław Rykaczewski.
W. Dziurdź ( III B)

Galeria 

 

 
Wywiad
Sukcesy sportowe nie zależą od pieniędzy - mówi franciszkanin o. Jacek Szczepanik, nauczyciel w Zespole Szkół nr 3 w Suwałkach

Całość na suwalki24.pl

 
Nasze siatkarki najlepsze w Suwałkach

14.04.2016 r. w Zespole Szkół nr 9 w Suwałkach odbyły się Mistrzostwa Suwałk w siatkówce dziewcząt klas I gimnazjum. Do rywalizacji przystąpiło 8 szkół z Suwałk i okolic. Po fazie grupowej do półfinału zakwalifikowały się gimnazja z Płociczna, Sejn, Starego Folwarku i Suwałk. Po jakże pasjonujących spotkaniach w finale spotkały się uczennice z Sejn, które pewnie wygrały z młodszymi koleżankami z Płociczna. W meczu o trzecie miejsce lepsze okazały się gimnazjalistki ze Starego Folwarku wygrywając z koleżankami z Gimnazjum nr 5 w Suwałkach. Pozostałe miejsca zajęły suwalczanki z: Gimnazjum nr 4, Gimnazjum nr 6 i Gimnazjum nr 1 oraz uczennice Gimnazjum w Raczkach. Tym samym nasze zawodniczki okazały się najlepszą suwalską drużyną turnieju. Spory w tym udział opiekunów: nauczycielki wychowania fizycznego p. Anny Ruszewskiej oraz o. Jacka Szczepanika, trenera wicemistrzów diecezji ełckiej w piłce siatkowej.

 

 

czytaj też na suwalki24 a zdjęcia w naszej galerii

 
Wicemistrzostwo w siatkówce

Nasi absolwenci wicemistrzami w piłce siatkowej

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 3